A paltry crowd of just over 6,000 watched the home team pick up the bronze medal.

képképképBelgium Magyarország EB bronzmérkőzés 2:1. Képek: ftcbk/Képes Sport

2014.03.31, 18:20 (szerk.: 2016.06.01, 18:34)

5. avatar: magyarfutball.hu
    2010.04.09, 22:17 (szerk.: 2018.02.02, 21:43)

6. avatar: fgymat
    2009.05.23, 09:32 (szerk.: 2016.06.01, 18:28)
    A két csalódott csapat mérkőzésére alig volt kíváncsi a közönség, pedig a hazai együttest láthatták.
    A hazai (belga) lapok már előre elkönyvelték a harmadik helyet. A magyar szövetségi kapitány, elismerte a belga csapat esélyességét, de felhívta a figyelmet arra, hogy a mérkőzés a pályán dől el.

Az első húsz perc azt mutatta, hogy bizony a pályán mutatott játék alaposan rácáfolhat az előzetes várakozásokra. Kimondottan jól és sokat ígérően játszott csapatunk. Ekkor azonban két védelmi hiba miatt öt perc alatt szálltak el a remények. Először Lambert csapta be Páncsicsot majd Juhász Pétert és lőtt a kimozduló Géczi fölött a hálóba. Öt perc múlva ismét Lambert volt az egyik főszereplő, aki a kapu elé gurította a labdát. Páncsics bár elérte, de valamilyen okból nem elrúgta, csupán átlépte. Ezzel megzavarta kapusunkat és lehetőséget teremtett az üresen álló Van Himst számára, aki nyolc méterről nem is hibázott. Ettől kezdve a magyar válogatott enerváltan, kedvetlenül játszotta végig a félidőt.
    A második játékrész kiegyenlített küzdelmet hozott. Az első percekben Kozma ívelte magasan a belga kapu elé a labdát. A felugró Kűt Heylens egyszerűen ellökte. A megítélt büntetőt a sértett értékesítette. Ez a szépítés még visszahozta a reményeket és újra támadni kezdtünk. Most már azonban a hazaiak minden eszközt megragadtak, hogy megtartsák a vezetést. Nagyon kemény, helyenként durva lett a játék, s ebben elsősorban a belgák voltak a vétkesek. Bármilyen hősiesen küzdöttünk is, az eredmény már nem változott.

Az Európa-bajnokságon végeredményben a negyedik helyen végeztünk. A bajnoki cím az NSZK csapatáé lett. Általában az volt a vélemény, hogy igazságos sorrend alakult ki.