2023.03.31, 11:48 (szerk.: 2023.04.01, 11:15)

2023.03.31, 11:03 (szerk.: 2023.04.01, 11:15)
    Vezető bírók: Govaerts és Minnoy (mindketten Belgium).
    (Судьи на линии: Говаэртс и Минной (оба - Бельгия).)

4. avatar: wmisharin
    2015.09.03, 19:07 (szerk.: 2015.09.03, 19:09)

5. avatar: fgymat
    2009.05.23, 07:09
    Harminc éve játszottunk utoljára az írekkel. Akkor idegenben is és itthon is 2-2 lett az eredmény. Most, bár idegenben ez már egyre nehezebb volt, mégis nyerni utaztunk a kedves országba.
    Páncsics az utolsó pillanatban megsérült, így Ihásznak kellett helyettesítenie.

Válogatottunk fergetegesen kezdett. Szinte elsöpörte az ír csapatot. A félidő feléig a hátra maradó Mészöly szinte unatkozott, hiszen többnyire csak egyedül tartózkodott a magyar térfélen. A hazai csapat csatára, menedzsere és szövetségi kapitánya, Hurley pedig szinte labdához sem jutott. Természetesen a vezetést is sikerült megszereznünk. De nem az következett, aminek kellett volna. Csapatunk mintha megelégedett volna ezzel az egy góllal, visszavet a tempóból és alibi-futballt kezdett játszani. Mintha nem tartotta volna méltó partnernek az ellenfelet.
    A hazaiak fokozatosan felismerték, megérezték a lehetőséget. Egyre többet támadtak és egyre több összecsapásból, labdáért folytatott küzdelemből kerültek ki győztesen. Egyre erősödött a védelmünkre nehezedő nyomás. Csak idő kérdése volt, ami be is következett, az ír csapat egy védelmi hibából kiegyenlített.
    Szerencsére a mérkőzés vége előtt tíz perccel egy nagyon szép akcióból gólt értünk el és nem kellett megelégednünk a döntetlennel. Göröcs a félpályáról küldte előre a labdát Farkasnak, aki az alapvonalról ívelt lágyan a kapu elé. A labdát Albert fejjel csúsztatta tovább Benének, s Ő "Sándor-szögből" lőtt óriási gólt.

A győzelem megvolt tehát, de ahelyett, hogy csillogó diadalt arattunk volna, saját hibánkból egy keservesen kiizzadt találkozón szereztük meg a két pontot.