Hungary's two star players, Florian Albert and Ferenc Bene were marked out of the game (although Bene did score the Magyars' goal). The Soviets capitalised on two close range chances in the first half and although Hungary managed to pull one back in the second half, they could not break through a determined defence after that

3. avatar: magyarfutball.hu

4. avatar: magyarfutball.hu
    2017.02.07, 20:46
    Visszatérve az 1966-os ang­liai vb-re: a brazilok elleni meccs után nem sokkal a Szovjetuniótól szenvedtünk 2-1-es vereséget. Akkor született egy vicc, s úgy szólt, hogy a magyar játékosok a meccs előtt imádkoztak az öltözőben, hiszen lefekvés előtt imádkozni kell. Tényleg „le kellett feküdni a szovjeteknek”, el kellett veszíteni a meccset?

Gelei József: Ennek éppen az ellenkezője igaz. A mérkőzés előtt bejött az öltözőbe Csanádi Árpi bácsi, akkor talán a MOB főtitkára, és azt mondta, ha nyerünk, dupla pénzt kapunk. Komolyan mondom, én nem tudok arról, hogy a Szovjetunió ellen hatalmilag meg lett volna tiltva a győzelem.

archivum.magyarhirlap.hu

5. avatar: magyarfutball.hu
    2017.02.06, 16:44
    Azt gondolom, ha 66-ban van csere, akkor továbbjutunk a ruszkik ellen. Nem volt irányítónk. Nagy engem nem nyűgözött le, Albertet Voronin végig követte, még a mi 16-osunkra is. Egy Varga jól jött volna. Végig nyomtunk, de igazából Rákosi és Mészöly lehetőségén kívül nagy helyzet nem volt, illetve volt egy nagy Sipos szabadrúgás amit Jasin szépen védett. Az oroszok kontráztak a korán rúgott gól után, szerencsére Mátrai még akkor is hihetetlen gyors volt. A második gól nem Geleié volt, egy védő csúsztatta az orosz elé labdát akinek csak az üres kaput kelett eltalálni.
    Ez az a válogatott volt, ahol nem volt jó kapus, jó volt a védelem (bár Káposzta és Szepesi azért nem volt klasszis), közepes középpálya és kiváló csatársor.

Mi van akkor, ha pártvonalon ki volt adva, hogy nem verhetjük meg az oroszokat. Akkor, mindenesetre ez volt a közhangulat. Baróti rögtön a meccs után le is mondott. Rákosi pedig nem rúgta be a 80. percben a gólvonalról az egyenlítést...Nekem akkor úgy tűnt, enerváltan játszottunk 0:2-ig, utána a régi formában lőttünk egy gólt, de az egyenlítés nem akart összejönni. Bundagyanús meccs

Igazából nekem a csodálatos gólok meg cseleken kivül Baroti zsenialitása jön ki.Tudta nagyon jól hogy a kapusaink gyengék,ezért kihagyta pl. Tichyt meg Vargát és egy szuper védelmet rakott össze.
    Mátrai sepregetett, elötte Mészöly meg Sipos embertfogtak.
    Káposzta meg Szepesi olyan embereket vettek le a pályáról mint garincha meg jairzinho.
    Igazából még Nagy Pista beállitása volt jó huzás,aki a brazilok ellen sérülés miatt nem játszott.A csapat legjobbja szerintem nem Albert volt hanem Bene.
    Szenzáciosan játszott minden meccsen.Rajta nem mulott semmi.
    Ez volt talán az egyetlen alkalom hogy egy picit ki tudtunk lépni az aranycsapat árnyékából.

6. avatar: magyarfutball.hu

7. avatar: wmisharin
    2012.07.01, 11:36 (szerk.: 2016.06.21, 20:34)

8. avatar: wmisharin
    2012.07.01, 11:33 (szerk.: 2016.06.21, 20:33)

9. avatar: magyarfutball.hu
    2011.02.08, 11:20 (szerk.: 2016.06.21, 20:30)
    Az 1966-os VB labdája:

10. avatar: magyarfutball.hu
    2010.04.09, 17:10 (szerk.: 2016.06.21, 20:42)

11. avatar: fgymat
    2009.05.23, 06:19 (szerk.: 2016.06.21, 20:31)
    A négy közé jutás volt a tét.
    Az előző találkozóhoz képest változott a csapat összeállítása. Felgyógyult Nagy és visszakerült Mathesz helyére, azt várták tőle, hogy segít a támadások szervezésében.

3. perc: Ismét a 3. perc és ismét kapushiba, akárcsak a portugálok ellen. Gelei egy 20 méterről meglőtt Banyisevszkij bombára vetődött, de kiejtette a labdát és az érkező Csiszlenkó lecsapott rá. Három méterről gurította a kapuba. Nem ígért fényes folytatást ez a baljós kezdet.
    47.perc: Bár az első félidőt a gól után végig támadta a csapatunk a szovjet védelemmel nem boldogultak. A szünet utáni második percben a 16-os magasságában szabadrúgáshoz jutott az ellenfél. A Danyilov által beívelt labdára nem jött ki Gelei, valószínűleg arra várt, hogy a hátvédek tisztáznak, ők meg talán a kapusra ... A labda végül átszállt a védők felett és a tisztán álló Parkujanhoz érkezett, akinek nem volt nehéz dolga három méterről a kapu bal sarkába találni 2:0.
    57.perc: Középen jött előre a magyar támadás. Albert majd Mészöly, azután Bene volt a labda útja. Végül a bolgár kapu bal sarka következett. Ez a nyolc méterről lőtt gól még felcsillantotta a lehetőséget az egyenlítés előtt.
    80.perc: Most válhatott volna valósággá az egyenlítés. Káposzta egy megszerzett labdával indította Albertet, aki a megszokott módon továbbított Benéhez. Rákosi tisztán, mintegy három méterre állt a szovjet kaputól, de az érkező labdát nem találta el.

Ezen a mérkőzésen nem nyújtottunk jó teljesítményt, sajnos ismét kimaradt sok gólhelyzet is. Talán a második félidő második felében volt igazán színvonalas a játékunk, de ez a szovjet csapat ellen kevés volt.
    Bár előzetesen a csoportból a legtöbben a továbbjutást is kétségesnek ítélték most mégis csalódás volt a kiesés.
    Talán, ha sikerül az egyenlítés és hosszabbításban dől el a továbbjutás ...ki tudja?
    Tulajdonképpen a válogatott szereplése csak dicséretet érdemelt, hiszen egy rendkívül nehéz csoportból sikerült továbbjutni és az összteljesítményt is pozitívan kell értékelni.

A mérkőzés után Baróti szabadságra ment. Talán a jövőn gondolkodott Ő is és másoknak is időt adott erre. Távollétében a csapatot három találkozón Illovszky, mint szövetségi edző irányította. Végül október 27-én Barótit saját kérésére felmentették és Illovszky vette át a szövetségi kapitányi tisztséget.