képA csapatok a kezdés előtt. Kép: fanpictures.ru

2013.02.18, 18:01 (szerk.: 2013.02.18, 19:40)

(Balról a 2. - a bíró Hyarms Mihalich (Észt SSR))

5. avatar: wmisharin
    2012.07.04, 21:36 (szerk.: 2013.02.18, 19:40)

6. avatar: fgymat
    2009.05.22, 21:49
    "Csak" egy pont kellett a továbbjutásunkhoz, de a vereség az NDK továbbjutását jelentette volna. Ezért nehéz, harcos mérkőzésre lehetett számítani.

Az eredmény alakulása jelzi, hogy milyen heroikus küzdelem volt a pályán: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

A németek természetesen minden erejükkel a gólszerzésre játszottak és félóra küzdelem után meg is szerezték a vezetést. Szerencsére még az első félidő alatt sikerült kiegyenlítenünk.

A második félidő elején Novák 25 méterről lőtt óriási szabadrúgás góljával válogatottunk jutott vezetéshez. A németeknek most már két gól kellett volna a továbbjutáshoz, de nem adták fel. Minden energiájukat bele adták, és ha nem is könnyen, de sikerült újra egyenlíteniük. Az ismét felcsillanó lehetőség új erőt adott a vendégeknek. De miután tíz perccel a küzdelem vége előtt a végig kitűnően játszó Farkas egy remek egyéni akció után a kapuba talált már nem volt kérdéses a győzelem.

Érdekes volt az ellenfél játékosának Erlernek a rövid véleménye: "A magyarok ellen nincs orvosság, akkor lőnek gólt, amikor kell."

A győzelemmel a mieink biztosították helyüket az 1966. évi Angliában megrendezésre kerülő VB 16-os döntőjében.