hivatalos, barátságos válogatott mérkőzés

1. avatar: Garullus
    2019.09.13, 19:55
    A brit szpíker mondja: "Hungarian team seems but shadow of the world beating team..."
    "A magyar csapat úgy tűnik, hogy csak árnyéka a világverő együttesnek..."
    Ezek szerint nem ájultak el tőlünk. Igaz, az itthoni sajtóban is inkább a fiúk küzdőszellemét emelték ki. Mellesleg, elnézve a filmkockákat, a szerencsével is jó passzban voltunk ezen a meccsen.
    Egyébként van ilyen. Még egy olyan csodacsapat sem tündökölhet minden meccsen, mint az Aranycsapat. A nagyság pont abból fakad, hogy az ilyen összecsapásokat is hozni tudják. Ha sikítva is, ha brusztolva is, de győznek. Nem a skótok ellen, hanem önmaguk rossz formája ellen.

2. avatar: fgymat
    A tudóstások szerint les miatt nem adta meg a játékvezető. Nem a gólt rúgó, hanem a labdát beadó játékos volt lesen. A felvételeken nem látszik, amikor megkapja a labdát.

3. avatar: Garullus
    2019.09.13, 19:25
    Meg tudná mondani valaki, hogy a skótok gólját miért nem adták meg az elején? Elfut a bal szélen, bead, lövés, gól. A bíró lest ítél, pedig láthatóan Faragó előtt, majdnem a gólvonalon ott egy védőnk. A beadott labda visszafelé, hátrafelé mozog.

4. avatar: magyarfutball.hu
    2018.02.09, 23:07 (szerk.: 2018.02.13, 18:33)
    A sérült Grosics nélkül utaznak válogatott labdarúgóink Glasgow-ba

Csütörtökön délután állították össze a Skócia—Magyarország válogatott mérkőzésre utazó labdarugó-keretet. A tizenhattagú keretben nincs benne a vállsérüléssel bajlódó Grosics Gyula.

A keret tagjai:
    Faragó (Bp. Honvéd) és Komáromi (Vasas Izzó)
    kapusok.

Buzánszky (Dorogi Bányász), Lóránt (Bp. Honvéd), Lantos (Bp. Vörös Lobogó) és Kárpáti (Győri Vasas)
    hátvédek.

Bozsik (Bp. Honvéd). Szojka (Salgótarjáni Bányász) és Kotász (Sztállnvárosi Vasas)
    fedezetek,

Sándor (Bp. Vörös Lobogó), Kocsis (Bp. Honvéd), Hidegkúti (Bp. Vörös Lobogó). Puskás (Bp. Honvéd), Fenyvesi (Bp. Kinizsi), Palotás (Bp. Vörös Lobogó) és Czibor (Bp. Honvéd)
    csatárok.

Válogatott labdarúgóink szombaton este Indulnak útnak Glasgow felé. Bécslg vonaton, onnan pedig repülőgépen teszik majd meg az utat.

10. avatar: fgymat
    2009.05.19, 22:20 (szerk.: 2018.01.25, 17:12)
    Glasgowban úgy harangozták be a mieinket, mint a világ legjobb csapatát. A skótok kíváncsiak voltak mit tudnak ők az " angolverők" ellen. Annál is inkább, mivel hazájukban sokáig szintén veretlenek voltak. 1950-ben Ausztria válogatottjától kaptak ki először otthon és azóta sem.
    A mérkőzésen 134 ezer néző volt. Ennyi ember előtt még sohasem (és azóta sem) játszott a magyar válogatott és olyan egyöntetű, hatalmas erővel zúgó bíztatást sem hallott, ahogy ez a tömeg egy torokként szurkolt csapatáért..

Óriási csata volt ez. A skótok hihetetlen keményen, de szabályosan és kifogyhatatlan energiával játszottak. Az első félidő közepén sikerült két gólt szereznünk. Sőt a félidő végére is meg tudtuk tartani előnyűnket. Igaz ekkor már 1-3 volt az állás.
    A második félidő elején a vendégek azonnal szereztek egy gólt és ez felszította a bennük egy pillanatra sem kihunyó tüzet. Iszonyatos támadás sorozatot indítottak és ezek a rohamok nem csillapodtak a találkozó végéig. Védelmünknek emberfelettit kellet nyújtania, hogy megakadályozza az egyenlítést. Az utolsó percben még így is sikerült feltennünk az i-re a pontot. Magyar támadás indult Fenyvesi-Puskás-Hidegkuti volt a labda útja. Azután Kocsis kapta és egy ügyes testcsellel sikeresen félrevezette a hazaiak védelmét. Ezután elegánsan gurított a jobb alsó sarokba.

Skóciában is meggyőződhettek csapatunk küzdeni tudásáról, technikai felkészültségéről és erőnlétéről. Sokan állítják Skóciában, hogy sem a mérkőzés előtt, sem azóta nem láttak még csapatot úgy játszani, mint a magyarokat.