Pécsi Munkás SC - Újpesti Dózsa SC 0 : 1 16:30

játékvezető: 3 (1 szavazat)

hangulat: 4 (1 szavazat)

1...5

2023.12.31, 07:26
    Amikor az első negyedóra végén Lovászt, a fürge lábú pécsi csatárt elvitték a mentők a pályáról (a sípcsontja sérült meg), a hozzáértők már legyintettek a lelátón. Mondván: az egyetlen gólveszélyes emberüket elveszítették a hazaiak, úgyhogy ebből sok jó nem származhat. Így is történt. Erről főként Kovács tehet, aki a 70. percben Schneider I. jobb oldali szabadrúgását a pécsi kapuba fejelte (0-1). A piros-feketékben Új-Mecsekalján ismét csalódott a közönségük. Újfent kiderült, hogy a hazai pálya nem előny a hazai játékosok számára. Ugyanis a harmadik mérkőzésüket játszották itt, de ezalatt csak egy, 11-esből lőtt gólra - a Vác ellen - tellett az erejükből. Az Ú. Dózsa régi, Pécs elleni receptje - pontrúgás, fejes, gól, győzelem - megint bevált. Csakhogy most nem Kardos, hanem Kovács Ervin volt a légtér bajnoka.