Tatabányai Bányász SC - Békéscsabai Előre Spartacus SC 1 : 0 14:30

2015.05.28, 22:27 (szerk.: 2021.09.25, 22:56)
    Tatabányai Bányász - Békéscsabai Előre Spartacus 1-0 (0-0)

NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Tatabánya, 1000 néző
    Vezette: Bay Ferenc (Nagy II János, Varga János)
    Tatabánya: Markó Zsolt - Udvardi Endre, Dobesch Gyula, Lakatos Károly, Klausz László - P. Nagy László, Csapó Károly (Lázár Szilveszter 46. p.), Váczi Dénes (Domonics József 86. p.), Járfás Péter - Kanyok Imre, Szekeres József Edző: Szentmihályi Antal
    Békéscsaba: Gulyás István - Mracskó Mihály, Ottlakán Mihály, Szenti Zoltán, Fabulya György - Belvon Attila (Major Sándor 71. p.), Csató Sándor, Pásztor József (Major László 75. p.), Csanálosi Miklós - Miklya Zoltán, Zsinka János Edző: Vígh Tibor
    Gól: Kanyok 64. p.
    Sárga lap: Lakatos 30. p. ; Mracskó 35. p. ; Klausz 71. p.
    Szögletarány: 7:3 (3:1) a Békéscsaba javára

Orkán erejű szélben Váczi előtt adódott az első helyzet, aztán Miklya elől mentett erélyes vetődéssel Markó.
    Változatos, pergő ritmusú volt a játék, a vendégek futballoztak folyamatosabban, a hazaiak sokat kapkodtak.
    A 20. percben Váczi nyolc méterről fölé durrantott, a másik oldalon viszont Miklya példásan suhant el a gólvonal előtt.
    A Békéscsaba egyre nagyobb fölénybe került, villámgyors csatárai sorozatban alakították ki a jobbnál jobb helyzeteket.
    A 25. percben Mracskó jobb oldali beadását Zsinika öt méterről, óriási helyzetben, fölé vágta.
    Nem sokkal később Belvon hasonló szituációban hibázott.
    A 38. percben ismét Belvon puskázott el közelről egy nagy ziccert.
    A félidő végére is maradt izgalom: Csanálosi beadását Zsinka hét méterről bombázta a kapu mellé. A másik oldalon viszont Kanyok hibázott hasonló helyzetben.
    Fordulás után nagyot csökkent a mérkőzés színvonala. Az első szép jelenetre a 61. percig kellett várni, amikor P. Nagy 20 méteres lövése suhant el a jobb felső sarok mellett. A vendégek szórványosam támadtak, de ezek az akciók mindig gólszagúak voltak.
    Éppen ezért keltett nagy meglepetést, amikor a 64. percben megszerezték a mérkőzés egyetlen gólját a hazaiak: Szekeres ügyesen kilépett a védők közül, lövését Gulyás még bravúrral kitenyerelte, de az érkező Kanyok öt méterről a hálóba lőtt, 1-0.
    A csabaiak elkeseredetten támadtak, s a 90. percben majdnem egyenlítettek. Major S. pontos beadását Csató a kaputól hét méterre állva üresen kapta, de tíz centivel a bal kapufa mellé fejelt.

A futballra ilyenkor mondják: nincs igazság. A Békéscsaba a számszerű helyzeteket számolva is 8—2-re nyerhetett volna a találkozón. Vígh Tibor remek taktikát dolgozott ki erre a délutánra, a védők zártan védekeztek, a középpályások nagy területen és okosan játszottak, a csatárok villámgyorsak voltak, de a helyzetkihagyás hibaszázaléka igen magas volt.
    Jó: Markó, Kanyok, Klausz, ill. Csanálosi, Csató, Pásztor, Zsinka.

Nyilatkozatok
    Szentmihályi Antal: — Nagyon idegesen játszottunk, úgy érzem megérdemelten győztünk a második félidő alapján.
    Vígh Tibor: — Megmutattuk, hogyan kell saját magunkat megverni. Jól játszottunk, de ilyen helyzetkihagyások után csak a vereségre lehetett számolni.

6. Tatabánya 18 8 1 9 12-18 25