Pécsi MSC-Fordan - Újpesti TE-Novabau 0 : 2 14:30

2015.06.07, 13:00
    1995. március 4. PMSC- Újpesti TE-Novabau 0-2 (0-0)
    Pécs, 12.000 néző V:Tóth V.

PMSC: Gelei - Dienes, Márton, Szabados (Schneider a szünetben) - Tolocsko, Warzycha, Jäkl, Niederbacher, Virág - Eszenyi (Dárdai 63.), Fatusi. Edző: Eich László
    UTE: Praj-Füzesi-Tomka,Molnár-Jenei,Kozma,Véber (Túri,67p.),Szlezák,Egressy-Tiefenbach (Belvon,58p.),Wukovics. Edző. Garami József

Gólszerző: 0-1 Kozma (76p.), 0-2 Egressy (80p.).

sárga lap: Niederbacher (15.), Tolocsko (22.) illetve Jenei (27.), Kozma (75.)

Kezdetben a hazaiak játszottak mezőnyfölényben a nagy érdeklődéssel várt találkozón, de az újpestiek kontratámadásai is veszélyesek voltak. Az első negyedóra elteltével alábbhagyott a pécsiek kezdeti lendülete, s olykor látszott játékukon az összeszokottság hiánya. A vendégek óvatosak voltak, s változatlanul - gyors csatárakira építve - kontratámadásokkal kisérleteztek. A félidő második felében sem változott a játék képe, a Pécs futballozott mezőnyfölényben, de igazán gólveszélyes helyzetet egyik oldalon sem láthattak az érdeklődők.

A szünet után megélénkültek a csapatok, a 49. percben Eszenyi közeli lövését védte Praj, egy perccel később a másik oldalon Tiefenbach az ötösről alig fejelt fölé. A mérkőzés ezen szakaszában izgalmas, változatos volt a játék, felváltva forogtak veszélyben a kapuk. A 61. percben ,,ordító,, helyzetben Wukovics hibázott, két perccel később a másik oldalon Niederbacher tette ugyanezt. A 76. percben vezetést szerzett az UTE: Túrit a pécsi kaputól 20 m-re felvágták, Kozma jól eltalált szabadrúgása a jobb alsó sarokban kötött ki (0-1). A gól után kitámadtak a hazaiak, ez megbosszulta magát, a 80. percben Egressy szép szólót követően növelte az Ujpest
    előnyét (0-2). A hátralévő időben a hazaiak mindent megtettek a szépítésért, de ez nem sikerült.

A találkozó igen paprikás hangulatban ért véget, Fatusit egy összecsapást követően kórházba szállították a mentők. Hetvenöt percig egyenrangú erők küzdelmét hozta a találkozó. Egy jól eltalált szabadrúgás megpecsételte a pécsiek sorsát a küzdelmes, de közepes színvonalú mérkőzésen.