Parmalat FC - Újpesti TE-Novabau 1 : 0 18:00

2015.06.07, 13:56
    Parmalat FC-ről (az ÚTE utazik le a sóstói stadionba) mindenki tudja, hogy legnagyobb erőfeszítéseit most a kiesés elkerülése ellen mozgósítja. A fehérvári legénység a 16. helyen árválkodik. Ha most megkaparintaná a 3 pontot, az maga lenne a csoda.

1995. április 8. Parmalat- Újpesti TE-Novabau 1-0 (1-0)
    Székesfehérvár, 6.000 néző V:Nagy L.

Parmalat: Disztl P. - Lőrincz, Keresztúri, Bekő - Puhalak (Jónás, 82. p.), Zimmermann, Dvéri, Dubecz, Tóth N. (Tóth M., 90.) - Fodor, Horváth F. Edző: Szabó Károly
    UTE: Szűcs-Füzesi-Urbán,Molnár-Jenei (Belvon,szünetben),Kozma,Véber,Egressy,Szlezák Tiefenbach,Wukovics (Szanyó,63p.). Edző: Garami József

Gólszerző: 1-0 Fodor (45p.)

sárga lap: Dvéri (36. p.), Bekő (89.), Disztl P. (90.) illetve Molnár (58.), Szanyó (64.)

piros lap: Véber (a mérkőzés után)

Erős szélben, kezdetben kiegyenlített játékot láthatott a közönség. Az első jelentős helyzet az újpesti kapunál volt, Horváth ügyesen tálalt a szabadon felfutó Dvéri elé, Szlezák azonban az utolsó pillanatban szögletre mentett. Többet támadott a Parmalat, a 27. percben Fodor indításával Puhalak került gólhelyzetbe, 16 m-ről
    célozta meg a kapu bal oldalát, de Szűcs jó érzékkel szögletre hárított. Szünet előtt élénkült a játék, és a 45. percben megszerezte a vezetést a fehérvári együttes. Dvéri lövése kipattant a védőkről, a hazai középpályás ismételhetett: ügyesen átemelte Füzesiék felett a labdát, és a berobbanó Fodor 6 m-ről a kapu bal oldalába lőtt (1-0).

Szünet után nagyobb sebességre kapcsolt az Újpest. Többet támadott a lila-fehér együttes, beszorult a Parmalat, de rendkívül szervezetten védekeztek a fehérváriak, Disztl P. pedig jól védett, ha netán az újpestiek előtt gólszerzési lehetőség nyílott.

Közepes színvonalú és iramú mérkőzésen egyetlen komoly helyzetét kihasználva a Parmalat megérdemelten győzött a mérsékelten játszó újpestiek ellen.

A mérkőzés után, Bede partjelző megsértéséért, Vébert kiállította a játékvezető.