regisztráció felhasználójelszó

A Trianonban elcsatolt területek csapatai

A 1920 június 4-én aláírt és a 2. világháború után megerôsített trianoni békeszerződés eredményeképp a 325 411 km2 összterületű Magyar Királyság elveszítette területének több mint kétharmadát, (az ország Horvátország nélküli területe 282 870 km2-ről 92 963 km2-re csökkent) lakosságának több mint a felét, az 1910-ben még 20 886 487 fős ország lakossága 7 615 117 főre esett vissza.

Számos sport-, futballegyesület létezett az elcsatolt országrészeken, ezek szerepelnek az alábbi listában, próbálunk mindegyikről minél részletesebb információt összegyűjteni.

Konkrétan a következők alapján kerülnek fel csapatok erre a listára:

  • A település, ahol létezett/létezik 1921 előtt és/vagy 1940-1945 között Magyarországhoz tartozott.
  • A klub a jelzett időszakban már létezett.
  • A klub részt vett magyar bajnokságban vagy kupában, vagy magyar jellege miatt részt vehetett volna rajta.
    (Azért nem az MLSZ-hez vagy területhez kötjük a feltételeket, mert Magyarországon is volt olyan csapat, amelyik nem volt tagja az MLSz-nek és volt olyan vajdasági csapat, amelyik szerb bajnokságban szerepelt 1940-1945 között.)

Segítségetekre is számítunk, bármilyen hiba, pl. hiányzó csapat vagy hibás adat, esetén segítsetek, írjatok a fórumon keresztül vagy az info@magyarfutball.hu email címre. Köszönjük!

  1. Ausztria
  2. Horvátország
  3. Románia
  4. Szerbia
  5. Szlovákia
  6. Szlovénia
  7. Ukrajna

Ausztria

# ország település klub alapítás
1 Ausztria Kismarton SC Eisenstadt 1907

Horvátország

# ország település klub alapítás
1 Horvátország Csáktornya Csáktornyai Zrínyi SE 1929
2 Horvátország Csáktornya NK Čakovec 1920
3 Horvátország Fiume Fiumei AC ?
4 Horvátország Főherceglak Főherceglaki Törekvés SE ?
5 Horvátország Pélmonostor Pélmonostori CSE 1916
6 Horvátország Pélmonostor Pélmonostori CSE II. ?

Románia

# ország település klub alapítás
1 Románia Aknasugatag Aknasugatagi LSE ?
2 Románia Arad Aradi AC 1899
3 Románia Arad Aradi MTE 1910
4 Románia Arad Aradi PTSE 1908
5 Románia Arad Aradi SC ?
6 Románia Arad Aradi TC 1899
7 Románia Arad Aradi TE 1879
8 Románia Arad Aradi TK 1906
9 Románia Beszterce Besztercei AVC 1913
10 Románia Beszterce Besztercei MSE ?
11 Románia Bethlen Bethleni STE ?
12 Románia Csíkszereda Csíkszeredai TE 1919
13 Románia Dés Dési MÁV TSE 1942
14 Románia Dés Dési SE 1940
15 Románia Déva Dévai FC 1912
16 Románia Déva Dévai TK 1913
17 Románia Érmihályfalva Érmihályfalvi LE ?
18 Románia Érmihályfalva Érmihályfalvi LE II. ?
19 Románia Felsőbánya Felsőbányai Kincstári AC ?
20 Románia Gyergyószentmiklós Gyergyószentmiklósi SE 1887
21 Románia Hunyaddobra Hunyaddobrai ISE 1913
22 Románia Kapnikbánya Kapnikbányai MSC ?
23 Románia Kápolnokmonostor Kápolnokmonostori Széchenyi István SE ?
24 Románia Kézdivásárhely Kézdivásárhelyi Gábor Áron SE 1913
25 Románia Kolozsvár FC CFR 1907 Cluj 1907
26 Románia Kolozsvár Kolozsvári AC 1880
27 Románia Kolozsvár Kolozsvári AC II. ?
28 Románia Kolozsvár Kolozsvári Bástya SE 1937
29 Románia Kolozsvár Kolozsvári Bástya SE II. ?
30 Románia Kolozsvár Kolozsvári Egyetemi AC 1902
31 Románia Kolozsvár Kolozsvári Egyetemi AC II. ?
32 Románia Kolozsvár Kolozsvári FC ?
33 Románia Kolozsvár Kolozsvári Haggibor SE 1920
34 Románia Kolozsvár Kolozsvári Húsos ?
35 Románia Kolozsvár Kolozsvári III. ker. FC ?
36 Románia Kolozsvár Kolozsvári KASK 1905
37 Románia Kolozsvár Kolozsvári Korvin SE ?
38 Románia Kolozsvár Kolozsvári Korvin SE II. ?
39 Románia Kolozsvár Kolozsvári Közgazdasági Alkalmazottak SE 1912
40 Románia Kolozsvár Kolozsvári Közgazdasági Alkalmazottak SE II. ?
41 Románia Kolozsvár Kolozsvári MÁV SE II. ?
42 Románia Kolozsvár Kolozsvári Mezőgazdasági Főiskolai SE ?
43 Románia Kolozsvár Kolozsvári MSC 1911
44 Románia Kolozsvár Kolozsvári MTE 1912
45 Románia Kolozsvár Kolozsvári MTE II. ?
46 Románia Kolozsvár Kolozsvári Postás SE 1941
47 Románia Kolozsvár Kolozsvári Postás SE II. ?
48 Románia Kolozsvár Kolozsvári TC 1909
49 Románia Kolozsvár Kolozsvári Villamosművek ?
50 Románia Kommandó Kommandói SE ?
51 Románia Láposbánya Láposbányai Hungária SE ?
52 Románia Máramarossziget Máramarosszigeti SE 1911
53 Románia Margitta Margittai AC ?
54 Románia Marosillye Marosillyei SE 1913
55 Románia Marosújvár Marosújvári FC ?
56 Románia Marosvásárhely Marosvásárhelyi Attila ?
57 Románia Marosvásárhely Marosvásárhelyi Attila II. ?
58 Románia Marosvásárhely Marosvásárhelyi NMKTK 1911
59 Románia Marosvásárhely Marosvásárhelyi NMTK II. ?
60 Románia Marosvásárhely Marosvásárhelyi SE 1898
61 Románia Marosvásárhely Marosvásárhelyi SE II ?
62 Románia Marosvásárhely Marosvásárhelyi Székely Vasutas SE 1941
63 Románia Marosvásárhely Marosvásárhelyi Székely Vasutas SE II ?
64 Románia Miszbánya Kisasszonybányai FC ?
65 Románia Nagybánya Aurum SE ?
66 Románia Nagybánya FC Baia Mare 1918
67 Románia Nagybánya Kereszthegyi SE ?
68 Románia Nagybánya Nagybányai Gutin SC ?
69 Románia Nagybánya Nagybányai Jószerencse SE II. ?
70 Románia Nagybánya Nagybányai Petrozsény SE ?
71 Románia Nagybánya Nagybányai Petrozsény SE II. ?
72 Románia Nagybánya Nagybányai SE II ?
73 Románia Nagybánya Szerencse fel SE ?
74 Románia Nagykároly FC Victoria Carei 1919
75 Románia Nagykároly Nagykárolyi AC II. ?
76 Románia Nagyszalonta Nagyszalontai Bocskai SE ?
77 Románia Nagyszalonta Nagyszalontai LE ?
78 Románia Nagyszalonta Nagyszalontai SC 1911
79 Románia Nagyszeben Nagyszebeni SE 1912
80 Románia Nagyvárad Bihari VC 1912
81 Románia Nagyvárad Nagyváradi AC 1910
82 Románia Nagyvárad Nagyváradi AC II. ?
83 Románia Nagyvárad Nagyváradi AC III. ?
84 Románia Nagyvárad Nagyváradi Egyetértés SC 1912
85 Románia Nagyvárad Nagyváradi Elektromos ?
86 Románia Nagyvárad Nagyváradi Kolping Egyetértés SE ?
87 Románia Nagyvárad Nagyváradi MÁV TK ?
88 Románia Nagyvárad Nagyváradi MÁV TK II. ?
89 Románia Nagyvárad Nagyváradi SC ?
90 Románia Nagyvárad Nagyváradi SE 1906
91 Románia Nagyvárad Nagyváradi Vasas ?
92 Románia Nagyvárad Törekvés MTE 1912
93 Románia Nagyvárad Törekvés MTE II. ?
94 Románia Nagyvárad Váradvelencei AC 1912
95 Románia Naszód Naszódi LE ?
96 Románia Petrozsény Petrozsényi SC 1913
97 Románia Piski Piski Vasutas SC 1909
98 Románia Sepsiszentgyörgy Sepsiszentgyörgyi SE ?
99 Románia Sepsiszentgyörgy Textilművek SE 1934
100 Románia Soborsin Soborsini ISE 1913
101 Románia Szamosújvár Szamosújvári Törekvés ?
102 Románia Szászrégen Szászrégeni Turul SE 1930
103 Románia Szatmárnémeti Szatmári SE 1920
104 Románia Szatmárnémeti Szatmári SE II. ?
105 Románia Szatmárnémeti Szatmári TVE ?
106 Románia Szatmárnémeti Szatmári Vasutas SE ?
107 Románia Szatmárnémeti Szatmári Vasutas SE II. ?
108 Románia Szatmárnémeti Szatmárnémeti Barkochba ?
109 Románia Szatmárnémeti Szatmárnémeti Törekvés ?
110 Románia Szatmárnémeti Szatmárnémeti Törekvés II. ?
111 Románia Székelykeresztúr Székelykeresztúri Egyesülés 1920
112 Románia Székelyudvarhely Hargita TE 1921
113 Románia Székelyudvarhely Székelyudvarhelyi Csaba TE ?
114 Románia Szilágysomlyó Szilágysomlyói Báthori ?
115 Románia Tasnád Tasnádi SE ?
116 Románia Temesvár Temesvári AC 1902
117 Románia Temesvár Temesvári FC ?
118 Románia Temesvár Temesvári KASE 1912
119 Románia Temesvár Temesvári Kinizsi SE 1910
120 Románia Temesvár Temesvári MTE 1911
121 Románia Temesvár Temesvári TC 1912
122 Románia Zsibó Zsibói MÁV ?
123 Románia Zsombolya Zsombolyai KIK 1911
124 Románia Zsombolya Zsombolyai TK ?

Szerbia

# ország település klub alapítás
1 Szerbia Ada Ada FK 1912
2 Szerbia Ada Ada FK II. ?
3 Szerbia Apatin Apatini SE 1912
4 Szerbia Apatin Apatini SE II. ?
5 Szerbia Bácsfeketehegy Bácsfeketehegyi TE 1928
6 Szerbia Bácsföldvár Bácsföldvári LE ?
7 Szerbia Bácskeresztúr Bácskeresztúri Ruszin SK ?
8 Szerbia Bácskertes Bácskertes ?
9 Szerbia Bácskossuthfalva Bácskossuthfalvai AK ?
10 Szerbia Bajmok Bajmoki AK 1908
11 Szerbia Bezdán Bezdáni SE II. ?
12 Szerbia Bezdán FK Sport Bezdan 1920
13 Szerbia Csantavér Csantavéri AK 1912
14 Szerbia Cservenka Cservenkai CSE ?
15 Szerbia Hódság Hódsági LE ?
16 Szerbia Horgos Horgosi SC ?
17 Szerbia Kishegyes Egység LE Kishegyes 1919
18 Szerbia Kula Kulai AFC 1912
19 Szerbia Kula Kulai AFC II. ?
20 Szerbia Magyarkanizsa Magyarkanizsai SE ?
21 Szerbia Martonos Martonosi LE ?
22 Szerbia Mohol Moholi AC ?
23 Szerbia Nádalja Nádaljai SC ?
24 Szerbia Nagykikinda Nagykikindai AC 1909
25 Szerbia Nagykikinda Nagykikindai Előre TK ?
26 Szerbia Nemesmilitics Nemesmiliticsi SE ?
27 Szerbia Óbecse Óbecsei Bocskai SE ?
28 Szerbia Óbecse Óbecsei Bocskai SE II. ?
29 Szerbia Óbecse-Péterréve Péterrévei DMKSz ?
30 Szerbia Palánka Pincédi SC ?
31 Szerbia Petrőc Petrőci SC ?
32 Szerbia Petrőc Petrőci SC II. ?
33 Szerbia Szabadka Bácska Szabadkai AC II. ?
34 Szerbia Szabadka Délvidéki KAFC ?
35 Szerbia Szabadka FK Bačka 1901 1901
36 Szerbia Szabadka Szabadkai AFC ?
37 Szerbia Szabadka Szabadkai AFC II. ?
38 Szerbia Szabadka Szabadkai KAC 1937
39 Szerbia Szabadka Szabadkai MTE 1911
40 Szerbia Szabadka Szabadkai MTE II. ?
41 Szerbia Szabadka Szabadkai Nemzeti FC ?
42 Szerbia Szabadka Szabadkai SE 1894
43 Szerbia Szabadka Szabadkai SE II. ?
44 Szerbia Szabadka Szabadkai TC ?
45 Szerbia Szabadka Szabadkai Törekvés SE 1937
46 Szerbia Szabadka Szabadkai Vasutas AK 1914
47 Szerbia Szabadka Szabadkai Vasutas AK II. ?
48 Szerbia Szenttamás Szenttamási Csaba ?
49 Szerbia Szenttamás Szenttamási Csaba II. ?
50 Szerbia Szivác Ósziváci SC ?
51 Szerbia Szond Szondi Vitéz SE ?
52 Szerbia Temerin Temerini TC ?
53 Szerbia Temerin Temerini TC II. ?
54 Szerbia Topolya Topolyai SE 1921
55 Szerbia Topolya Topolyai SE II. ?
56 Szerbia Turja Turjai Attila ?
57 Szerbia Újverbász Újverbászi CSE 1928
58 Szerbia Újverbász Újverbászi CSE II. ?
59 Szerbia Újvidék Heréskerti AC ?
60 Szerbia Újvidék Újvidéki AC 1910
61 Szerbia Újvidék Újvidéki AC II. ?
62 Szerbia Újvidék Újvidéki Berszil ?
63 Szerbia Újvidék Újvidéki Délvidék SC ?
64 Szerbia Újvidék Újvidéki Délvidék SC II. ?
65 Szerbia Újvidék Újvidéki DSC 1937
66 Szerbia Újvidék Újvidéki FC ?
67 Szerbia Újvidék Újvidéki TK 1912
68 Szerbia Újvidék Újvidéki Törekvés SC 1932
69 Szerbia Újvidék Újvidéki Vasutas AK ?
70 Szerbia Újvidék Újvidéki Vasutas AK II. ?
71 Szerbia Újvidék Újvidéki Villám SE ?
72 Szerbia Újvidék Újvidéki VMK ?
73 Szerbia Újvidék-Kiszács Kiszácsi Tátra ?
74 Szerbia Versec Verseci AC 1903
75 Szerbia Zenta Zentai AK 1883
76 Szerbia Zenta Zentai AK II. ?
77 Szerbia Zenta Zentai Bocskai ?
78 Szerbia Zombor Zombori MÁV ?
79 Szerbia Zombor Zombori MÁV II. ?
80 Szerbia Zombor Zombori MTE 1912
81 Szerbia Zombor Zombori SE 1897
82 Szerbia Zombor Zombori SE II. ?
83 Szerbia Zombor Zombori TK 1920
84 Szerbia Zombor Zombori TK II. ?
85 Szerbia Zsablya Zsablyai KISE ?
86 Szerbia Zsablya-Csúrog Csurogi Hunyadi ?

Szlovákia

# ország település klub alapítás
1 Szlovákia Besztercebánya Besztercebánya SC 1903
2 Szlovákia Bussa Bussai LFC ?
3 Szlovákia Diószeg Magyardiószegi CSE ?
4 Szlovákia Diószeg Magyardiószegi CSE II. ?
5 Szlovákia Dunaszerdahely FK Dunaszerdahelyi AC 1904 1904
6 Szlovákia Eperjes 1. FC Tatran Prešov 1898
7 Szlovákia Eperjes Sóvári TE ?
8 Szlovákia Érsekújvár Érsekújvári CIKTA LE ?
9 Szlovákia Érsekújvár Érsekújvári CIKTA LE II. ?
10 Szlovákia Érsekújvár Érsekújvári SE 1907
11 Szlovákia Érsekújvár Érsekújvári SE II ?
12 Szlovákia Érsekújvár MÁV Összetartás SE 1903
13 Szlovákia Érsekújvár MÁV Összetartás SE II ?
14 Szlovákia Ferenctelep-Luciabánya Luciabányai LE ?
15 Szlovákia Fülek Füleki VSC 1908
16 Szlovákia Fülek Füleki VSC II. ?
17 Szlovákia Galánta Galántai LE 1941
18 Szlovákia Guta Gutai SE ?
19 Szlovákia Ipolyság Ipolysági Törekvés SC 1913
20 Szlovákia Jászó Jászói LE ?
21 Szlovákia Jolsva Jolsvai SK ?
22 Szlovákia Kassa 1. FC Kosice 1903
23 Szlovákia Kassa Kassai Akadémiai SE 1907
24 Szlovákia Kassa Kassai FSC ?
25 Szlovákia Kassa Kassai Jednota SC ?
26 Szlovákia Kassa Kassai Jogi SE 1904
27 Szlovákia Kassa Kassai KK ?
28 Szlovákia Kassa Kassai LE ?
29 Szlovákia Kassa Kassai Magánalkalmazottak SE ?
30 Szlovákia Kassa Kassai MSE ?
31 Szlovákia Kassa Kassai Rákóczi AC II. ?
32 Szlovákia Kassa Kassai Rákóczi SE ?
33 Szlovákia Kassa Kassai Rákóczi SE II. ?
34 Szlovákia Kassa Kassai SE 1898
35 Szlovákia Kassa Kassai TK 1907
36 Szlovákia Kassa Kassai Törekvés ?
37 Szlovákia Kassa Kassai Törekvés II. ?
38 Szlovákia Kassa Kassai TVE 1892
39 Szlovákia Kassa Kassai Vasutas SC 1940
40 Szlovákia Kassa Kassai Vasutas SC II. ?
41 Szlovákia Kassa-Hernádtihany Hernádtihanyi LE ?
42 Szlovákia Kassa-Kassaújfalu Kassaújfalusi LE ?
43 Szlovákia Köbölkút TJ Sokol Gbelce 1931
44 Szlovákia Léva Lévai TE 1926
45 Szlovákia Losonc FK LAFC Lučenec 1902
46 Szlovákia Losonc Losoncapátfalvai TSE ?
47 Szlovákia Losonc Losoncapátfalvai TSE II. ?
48 Szlovákia Losonc Losonci AFC II ?
49 Szlovákia Losonc Losonci TK 1911
50 Szlovákia Losonc Losonci Vasutas SC ?
51 Szlovákia Malacka Malackai SC 1913
52 Szlovákia Mateóc Mateóci SE ?
53 Szlovákia Muzsla Muzslai AC ?
54 Szlovákia Nagykapos Nagykaposi TK ?
55 Szlovákia Nagymegyer Nagymegyeri SC 1928
56 Szlovákia Nagysurány Nagysurányi SE ?
57 Szlovákia Nemeskajal Nemeskajali SE 1930
58 Szlovákia Nemesócsa Nemesócsai SKE ?
59 Szlovákia Nyitra FC Nitra 1909
60 Szlovákia Panyidaróc Panyidaróci ITE ?
61 Szlovákia Párkány Párkányi TE 1920
62 Szlovákia Párkány Párkányi TE II. ?
63 Szlovákia Pozsony FC Petržalka 1898 1898
64 Szlovákia Pozsony Pozsony-Ligeti FC 1914
65 Szlovákia Pozsony Pozsony-Terézvárosi FC 1913
66 Szlovákia Pozsony Pozsony-Újvárosi LE 1907
67 Szlovákia Pozsony Pozsonyi Magántisztviselők TK ?
68 Szlovákia Pozsony Pozsonyi Makkabea SE ?
69 Szlovákia Pozsony Pozsonyi MÁV SC 1913
70 Szlovákia Pozsony Pozsonyi MTK ?
71 Szlovákia Pozsony Pozsonyi Törekvés SE 1913
72 Szlovákia Pozsony Pozsonyi Vasmunkások SE 1912
73 Szlovákia Révkomárom KFC Komárom-KFC Komarno 1900
74 Szlovákia Révkomárom Komáromi FC II ?
75 Szlovákia Rimaszombat MŠK Rimavská Sobota - Rimaszombati VSK 1908
76 Szlovákia Rimaszombat Rimaszombati TSE II. ?
77 Szlovákia Rimaszombat-Rimatamásfalva Tamásfalvi MSE ?
78 Szlovákia Rózsahegy Rózsahegyi SE 1913
79 Szlovákia Rozsnyó Rozsnyói SC 1919
80 Szlovákia Rozsnyó Rozsnyói SC II. ?
81 Szlovákia Ruttka Ruttkai Torna Club 1909
82 Szlovákia Selmecbánya Selmecbányai Kinizsi AC 1913
83 Szlovákia Szenc Szenci LE 1921
84 Szlovákia Szepsi Szepsi LE ?
85 Szlovákia Tornalja Tornaljai LE ?
86 Szlovákia Tótmegyer Tótmegyeri LE ?
87 Szlovákia Tótmegyer Tótmegyeri LE II. ?
88 Szlovákia Trencsén Trencséni TE 1914
89 Szlovákia Vágsellye FK Slovan Duslo Sala 1921
90 Szlovákia Vágsellye Vágsellyei SC II ?
91 Szlovákia Zsolna Zsolnai TK 1913

Szlovénia

# ország település klub alapítás
1 Szlovénia Lendva NK Nafta Lendava 1903
2 Szlovénia Muraszombat Mura SE II. ?
3 Szlovénia Muraszombat ND Mura 05 1924

Ukrajna

# ország település klub alapítás
1 Ukrajna Aknaszlatina Aknaszlatinai Bányász TE 1936
2 Ukrajna Aknaszlatina Aknaszlatinai Bányász TE II. ?
3 Ukrajna Aknaszlatina Aknaszlatinai SE ?
4 Ukrajna Beregszász Beregszászi FTC II. ?
5 Ukrajna Beregszász FC Beregvidék 1930
6 Ukrajna Csap Csapi MÁV SE 1931
7 Ukrajna Csap Csapi MÁV SE II. ?
8 Ukrajna Huszt Huszti MOVE TSE 1933
9 Ukrajna Huszt Huszti Ruszin SC 1932
10 Ukrajna Királyháza Királyházai MÁV SE 1940
11 Ukrajna Királyháza Királyházai MÁV SE II. ?
12 Ukrajna Kőrösmező Kőrösmezői LE ?
13 Ukrajna Munkács Munkácsi Árpád SE ?
14 Ukrajna Munkács Munkácsi LSE 1910
15 Ukrajna Munkács Munkácsi LSE II. ?
16 Ukrajna Munkács Munkácsi VTE 1938
17 Ukrajna Nagyberezna Nagybereznai SE ?
18 Ukrajna Nagybocskó Nagybocskói LE ?
19 Ukrajna Nagyszőlős Nagyszőllősi Beszkid SE 1932
20 Ukrajna Nagyszőlős Nagyszőllősi Beszkid SE II. ?
21 Ukrajna Nagyszőlős Nagyszőlősi SE 1907
22 Ukrajna Nagyszőlős Nagyszőlősi SE II. ?
23 Ukrajna Perecseny Perecsenyi Bautlin ?
24 Ukrajna Szolyva Szolyvai MOVE ?
25 Ukrajna Taracköz Taracközi SE ?
26 Ukrajna Técső Técsői SE ?
27 Ukrajna Ungvár Rusj SK 1926
28 Ukrajna Ungvár Rusj SK II ?
29 Ukrajna Ungvár Ungvári AC 1906
30 Ukrajna Ungvár Ungvári AC II. ?
31 Ukrajna Ungvár Ungvári KMSC ?
32 Ukrajna Ungvár Ungvári MOVE ?
33 Ukrajna Ungvár Ungvári MTE ?
34 Ukrajna Ungvár Ungvári TE 1913
35 Ukrajna Ungvár Ungvári TKSC ?
36 Ukrajna Várpalánka Várpalánkai Turul SE 1928
37 Ukrajna Várpalánka Várpalánkai Turul SE II. ?