segítség

1. avatar: Tizennégyes
    2017.10.21, 22:42 (szerk.: 2017.10.22, 10:02)
    A Kereskedelmi Akadémia és Kuntner Róbert

1905 ősze mérföldkőnek számított a Kereskedelmi Akadémia futballtevékenységében. Az intézmény tornatanárának és elnökének Kuntner Róbertet, a Budapesti Torna Klub (BTC) egykori játékosát nevezték ki, aki azonnal egy remek csatárral, Weiszfeller Ottóval erősítette meg a csapatot. Az új vezetővel és új szerzeményével a Kolozsvári Kereskedelmi Akadémiai Sportkörré (KKASK) nevezett csapat a korábbinál is erősebbnek bizonyult, és 1906-ban is felülkerekedett a KAC-on. Sikerült többek között győznie az év kiemelkedő futballeseményén, a Rákóczi úti pályán júniusban megrendezett hatos tornán, amelyen az akadémia négy csapatán kívül a KAC és az Unitárius Kollégium új korosztályából kialakított együttesek vettek részt. A körmérkőzések érdekességeként egy együttesben tizenegy helyett csupán egy kapus, két hátvéd és három csatár játszhatott. A döntőben a KKASK első csapata 4:0-ra legyőzte a KAC-ot. Az akadémia csapatának mindegyik tagja egy-egy ezüstérmet és oklevelet kapott, míg a legyőzött együttesnek egy-egy bronzérmet és diplomát osztottak ki. A győztes együttes felállása: Brumer – Vámos, Strauch – Roth, Leitner, Weiszfeller.

Forrás: archivum2.szabadsag.ro/szabadsag/servlet/szabadsag/template/article,PArticleScreen.vm/id/35873