szurkolói csoportok
segítség

1. avatar: fgymat
    2020.08.01, 13:45
    A Rákosmente FC Kft. labdarúgó szakosztálya jelenleg az egyetlen a XVII. kerületben, amely biztosítani tudja gyermekeink versenyeztetésre való felkészítését 5 éves kortól egészen a Nemzeti bajnokságig. Utánpótlás csapataink Rákosmenti KSK (hosszabban: Rákosmenti Községi Sportkör) néven szerepelnek a korosztályos bajnokságokban.

2012.05.02, 22:21
    2009-es Budapest Kupa döntő:

3. avatar: magyarfutball.hu
    2012.04.19, 22:40
    A megújult honlapon már Rákosmente KSK néven szerepelnek:

4. avatar: BZS1979
    2010.12.09, 10:31 (szerk.: 2010.12.09, 10:32)

5. avatar: magyarfutball.hu
    2010.02.14, 09:56
    Lásd honlap és lentebb lévő szöveg.

6. avatar: AMiUtunk
    2010.02.13, 19:27 (szerk.: 2010.02.13, 19:52)
    Az RKSK rövidítés nem a Rákoscsabai KSK-t hivatott jelképezni? A "teljes név" rovatban és az alábbi cikkben Rákosmenti Községi Sport Klub szerepel.

7. avatar: NNS
    2010.01.06, 18:20
    Edző téri sporttelep története
    Szájhagyomány szerint az Edző téri sportpályát 1940-ben a MOVE (Magyar Országos Védegylet) számára építették a Schell bárónőtől kapott területen. A pálya melletti mai Edző utcát akkor még Radnai utcának hívták. A pályát körben nyárfasor szegélyezte. A háború érkeztével a sporttevékenység megszűnt. A fákat pedig a környék lakói kivágták és eltüzelték. A háború befejezése után a MOVE-t feloszlatták.

1947 körül a rákoskertiek kezdeményezésére újra elkezdődött a sportélet. A pályának nem volt öltözője - a játékosok a néhány utcányira lévő kisvendéglőben vagy a Pártház pincéjében tudtak csak átöltözni, fürdeni is csak egy lavór vízben. Azonban 3-4 év múlva ennek is vége lett, és a pálya használatlanul állt évekig. A környékbeliek - főleg gyerekek - játszottak rajta, mint egy játszótéren.

1956-ban megalakult Rákoskerten egy futball csapat. Pályája nem volt - edzéseit a Vida dombon, mérkőzéseit idegenben vagy bérelt pályán játszotta (Rákoscsabán, Rákosligeten). Az edzések alkalmával a Rákoskerti (mai nevén) Közösségi Házban öltöztek - ott tartották a szereléseket is. A csapattagok ingyen látogathatták a ház moziját, ahol olyan vetítő volt, amely egy-egy filmet 3 részben tudott lejátszani közben szüneteket tartva.
    Az Edző utcai pálya környékéről több fiatal is átjárt Rákoskertre focizni. Az Ő kezdeményezésükre 1962-ben megépítették az öltözőt, és a Rákoskert focicsapata birtokba vette az elhagyott Edző utcai pályát. Az egész építkezést a csapattagok, környékbeliek és a szurkolók végezték társadalmi munkában. Víz csak a pálya túlsó végén, a Peregi utcában volt. Onnan kellett vagy 150 méter hosszú árkot ásni a vízvezetéknek. Ezt László István (aki akkor katona volt) felettese ásatta ki kiskatonáival. A vízóra azóta is ott van a pálya végén.
    Ebben az időben a sportkör:
    - elnöke: Tatár István
    - szakosztályvezetője: Sulyok Béla
    - csapatkapitánya: Hercog Ferenc
    Teljesség igénye nélkül néhány környékbeli focista: Kun János, Strenner Imre, Neubauer Imre és Tamás, László Antal, Oncs Endre, Novák István, Weiland Béla, Rozsár Gyula, (1962-63) Záborczki János.

A csapat töretlenül vesz részt azóta is minden évben a Budapest Bajnokságban, és végig játssza minden lépcsőfokát a kerületi bajnokságtól a BLASZ 1. osztályáig.
    1960-as évek első harmadától a '90-es évek végéig Besenyei János vette át az elnöki posztot, aki tehetsége és lehetőségei szerint vezette sok nehézségen át a kis sportegyesületet.
    Időközben a csapat nevet változtatott és Rákoskertből Rákosmenti Községi Sport Klub lett. Besenyei Jánost László István követte az elnöki pozícióban, aki sajátjának érezte a klubot, rendkívül jó szervező volt. Számtalan segítőt és adakozót nyert meg a csapat támogatására - táncos-zenés rendezvényeket szervezett a sportkör anyagi szponzorálásához. Ezeknek a rendezvényeknek igen jó tömegvonzó hatása népszerűsítette a sportéletet is. Az Ő elnöksége alatt nyert bajnokságot és jutott BLASZ 1. osztályba az RKSK. László István tragikus halála után többen próbálkoztak az egyesület vezetésével.

Ma a sportkör vezetését Papp József elnök, Csaut Ádám, Ferenczi József és dr. Horváth K. József elnökségi tagok látják el. Munkájukkal a technikai fejlesztések mellett a pálya minősége is folyamatosan javul. A múlt év végén reflektorok kerültek elhelyezésre a nagypálya körül, így lehetőség van sötétedés utáni meccsek megrendezésére, edzések tartására. A pálya köré védőhálót is felszereltek. Továbbá új edzőpályát alakítottak ki a területen. A műfüves pálya karbantartását is nagy gonddal végzik.
    Mind a nagypályán, mind a műfüves kispályán folyamatosan szerveznek bajnokságokat, barátságos mérkőzéseket, tornákat.