képA Tárnok KSK csapatképe 1973-ból egy MNK mérkőzés előtt. Kép: tarnokksk.hu

2. avatar: pancso
    2015.02.20, 13:54 (szerk.: 2017.11.25, 12:12)

3. avatar: fgymat
    2014.06.08, 09:27
    A cikk szerint az egyesület 1960-ban megszűnt, érdekes módon még 61/62-es szezonban szerepelt a bajnokságban. Az inkább valószínű, hogy 1962-1963 között nem működtek.

Pest megyei Hírlap
    1963.12.24

4. avatar: magyarfutball.hu
    2013.06.30, 12:58
    A megyei harmadosztályban is indulnak a zöld-fehérek * Hatodik helyen zártak a hölgyek Százhalombattán

Immár két felnőtt férfi csapattal Pest megyében. És ez nem vicc, ugyanis az I. osztályban 34 ponttal a 11. helyen záró Tárnok-Bolha KSK a következő, 2013/2014-es évadban a megyei harmadik vonalban is indít csapatot.

Amint azt az egyesület hivatalos Facebook-oldalán közölte, a Tárnok-Bolha KSK segítségével és támogatásával a megyei III. osztályba nevező csapat gerincét korábbi tárnoki játékosok, valamint a vonzáskörzetből érkező futballisták fogják alkotni, mégpedig az öregfiúk-csapat kiváló játékosa, Schrenck Rajmund szakmai irányítása mellett. A társulat heti két edzéssel készül majd az új bajnoki évre, amelynek első tréningjére július 11-én, csütörtökön, 19 órakor kerül sor.

A klubbal kapcsolatos további információ, hogy a Tárnok női együttese kispályás tornán húzott dresszt Százhalombattán, amelyet a Hegyvidék-Kerepes nyert meg a Retró és a Diósd előtt. Negyedikként a Vác, ötödikként a Police, míg hatodikként a Tárnok zárt. A házigazda lett a hetedik, míg az utolsó két pozícióban a Tác és a Gárdony végzett.

5. avatar: magyarfutball.hu
    2012.09.10, 13:14
    1973
    Tárnok nyerte a Pest megyei Hírlap Kupát
    Megyei labdarúgó MNK dönto: Tárnok - Veresegyház 3:2 (1:1) Tárnok, 1000 nézo, Vezette: Aranyosi
    Szerdán délután Tárnokon rendezték meg a Pest megyei labdarúgócsapatok MNK döntojét, ahová meglepetésre két alsóbb osztályú csapat jutott. A Magyar Népköztársasági
    Kupa küzdelmeibol már az elozo fordulókban kiesett a Kossuth KFSE, a Váci Híradás, a Dunakeszi Vasutas és a Ceglédi vasutas. A megyei döntot Tárnok és
    a Veresegyház labdarúgócsapata vívta.
    Tárnok: Papp - Pilár, Zalán, Szabó J., Móri, Muskovits, Barát, Bagdi, Illés, Szabó M., Jávor. Edzo: Poszmik István.
    Csere: a második félidoben, Illés helyett Szegedi, Bagdi helyett Áment.
    Veresegyház: Tóth Gy. - Nelhaus, Prokovecz, Németh E., Czene, Harcos, Tóth J., Misnyovszky, Ribánszky, Szendroi, Berki. Edzo: Maglódi József. Csere: Tóth
    Gy. helyett Csobánczi, Szendroi helyett Berta Gy.
    Rendkívül sokan voltak kiváncsiak a mérkozésre. A vendégcsapatot 150 szurkoló kísérte el, míg a hazaiakat közel ezren bíztatták a pálya körül. Nem volt
    hiány a tárnoki szurkolók részérol bíztatásban, felvonultattak kereploket, dobokat és vígan lobogtatták a zöld-fehér színu zászlókat. Igazi kupahangulat
    volt a pályán. A hazai együttes szerezte meg a vezetést a 14. percben, Illés révén.
    De mintha megártott volna a vezeto gól, mert ezután negyedórákig nem történt semmi a pályán. A két 16-os között pattogott a labda, a két csapat védelme
    állta a harcot az ezekben a periódusokban gyengébben játszó csatárokkal szemben. Az elso félido végén többször is alkalom nyílott mindkét csapat részérol,
    hogy gólt szerezzen csapatának, Szabó M. négy alkalommal is lohetett volna egy perc alatt, 8-10 méterre a kaputól.
    A negyvennegyedik perc meghozta a vendégek egyenlíto gólját. Berkit egy pillanatra szabadon hagyta orzoje, a csatár ezt kihasználta, hosszú vágtát futott,
    majd a kétségbeesetten kifutó Papp mellett hálóba lotte a labdát. 1:1.
    Újrakezdésre már nem volt ido. A második félidoben jelentosen emelkedett a játék színvonala, mindkét csapatnál cseréltek az edzok.
    A negyvennyolcadik percben Ribánszky hét méterrol lotte fölé a labdát. Az ötvenedik percben kétszer is meleg helyzet adódott a vendégek kapujánál, Csobánczi
    mindkét alkalommal rosszul öklözött, és a hazai játékosok elé pattant a labda. A 70. percben Zalán hagyott ki nagy helyzetet, a 71. percben Szabó nagy
    lövését védte a vendégek kapusa. A 73. percben Csobánczi kifutott, Illés elé pattant a labda, azt azonban a befutó Prokopecz az üres kapuból, a gólvonalról
    vágta ki.
    Emelkedett a játék színvonala, élvezetes volt a játék.
    A 75. percben 18 méterre a kaputól szabadrúgáshoz jutott a hazai együttes, a büntetot Zalán végezte el, és lövése a sorfal mellett a bal kapufa oldalába
    vágódott, 2:1. Egy perccel késobb Barát négy embert, a teljes védelmet átcselezve, látványos, szép gólt lott a vendégek hálójába, 3:1.
    A 80. percben a hazaiak kapusa Papp, fejjel mentett Berki elol. A 84. percben Ribánszky állította be a végeredményt, egy szögletrúgás nyomán, fejérol a
    tehetetlen Papp mellett a hálóba hullott a labda, 3:2.
    A mérkozés után melegen ünnepelték a tárnoki szurkolók a hazai, gyoztes csapatot, és a vereséget szenvedett veresegyháziakat is. Mindkét együttes dícséretet
    érdemel, elsosorban azért, hogy az MNK során a megyei döntoig eljutottak. Aranyosi játékvezeto és két partjelzoje kitunoen látta el feladatát.