Manchester United FC - Pécsi Munkás SC 2 : 0 21:00

referee : van der Ende Mario (Hollandia)
  2. stretfordend.co.uk: 28.411
  3. MTI: 40.000

1. avatar: fgymat
    2015.01.30, 13:47 (szerk.: 2022.01.04, 16:22)
    1990. szeptember 19. szerda (MTI) - A labdarúgó kupaszerdán a magyar kupát nyert Pécsi MSC is idegenben kezdett, a nagyhírű angol Manchester United stadionjában, az Old Traffordon játszotta első KEK-mérkőzését. Negyvenezer néző előtt, a holland van der Ende játékvezetésével a baranyaiak a következő összeállításban kezdtek:

Bodnár - Kónya, Balog, Braun, Palaczky - Tomka, Megyeri, Bérczy - Czéh, Lovász, Lehota

Az első húsz percben fergeteges rohamokat vezetett az angol együttes, és a pécsiek igen megilletődötten védekeztek. A 10. percben Blackmore némi védelmi megingás után szerzett vezetést, majd kilenc perc múlva Webb talált a különben dolgát jól végző Bodnár hálójába (2:0). A félidő második felére valamivel kiegyenlítette hátrányát a Pécs, persze nem gólokban... A 29. percben Braun sárga lapot kapott, majd tíz perc múlva három pécsi támadó két angol védő ellen vezetett akciót, de Lovász ügyetlenkedett.

Félidőben:
    Manchester United - Pécsi MSC 2:0

A második játékrészben a pécsiek hősiesen védekeztek, igazán komoly helyzetük nem volt - annál inkább az angoloknak, de a MU sem tudott újabb gólt lőni, így kétgólos előnnyel várja a magyarországi visszavágót:

KEK-mérkőzés:

Manchester United - Pécsi MSC 2:0 (2:0)
    Manchester, 40 000 néző, V: van der Ende (holland)
    gólszerzők: Blackmore (10. p.), Webb (19.)

2. avatar: ingersheim
    2012.04.29, 20:27
    1990 szeptember 19-én KEK mérkőzésen a pécsi labdarúgó csapatot fogadta a Manchester United gárdája. A húsz évvel ezelőtti eseményeket elevenítettük fel Tomka Jánossal, aki a PMSC színeiben pályára lépett azon a napon. Magáról a mérkőzésről, néhány kulissza titokról és a pécsi labdarúgás jelenéről is kérdeztük a sportembert.

3. avatar: Giovanni
    2011.04.09, 13:40