Diósgyőri FC - Nyírség-Spartacus FC 1 : 0 17:00

2018.09.22, 11:11
    Diósgyőr, 1999. június 12., szombat (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 33. fordulójában:

Diósgyőri FC - Nyírség-Spartacus FC 1-0 (1-0)

Diósgyőr, 4000 néző, V: Puhl
    gólszerző: Egressy (42.)
    sárga lap: Buliga (28.), Kovács (83.), Varga E. (86.), illetve Kiss Gy. (25.), Szabó A. (42.)

Diósgyőr:
    Nagy Z. - Takács V., Szmiljanics, Kovács - Turóczi (Földvári, 77.), Kiser, Téger, Szabó T. (Varga E., 70.), Buliga (Farkas J., 74.) - Domokos, Egressy

Nyírség:
    Celeszki - Szatke - Ács, Nagy S., Kiss Gy. - Kondora (Kirchmayer, a szünetben), Karkusz, Novák (László, 74.), Göncz (Gerliczki, 64.) - Baranyi, Szabó A.

3. perc: Egressy jobbra tolta a labdát, Turóczi ballal lőtt, Celeszki azonban szögletre mentett.
    23. perc: Baranyi vezette be a 16-oson belülre a labdát, ütközött Szmiljaniccsal, a védő elsodorta a csatárt, aki elesett, ám Puhl játékvezető nem látott okot a közbeavatkozásra.
    36. perc: Szabó A. lépett ki a védők közül, de 14 méterről a kapu fölé lőtt.
    42. perc: Kovács a bal oldalról félmagasan középre lőtte a labdát, és Egressy 6 méterről, ballal a kapu jobb oldalába helyezett (1-0).
    49. perc: Kirchmayer 17 méterről a bal felső sarkot vette célba, de Nagy Z. szögletre mentett.
    56. perc: Novák a bal oldalról adott középre, Kirchmayer a 11-es ponton helyzetbe került, de kivárt és a védők felszabadítottak.
    67. perc: Buliga a bal szélről kanyarította a kapu elé a labdát, Egressy lyukat rúgott, így Domokos került helyzetbe, de addig pepecselt, amíg a bevetődő védők felszabadítottak előle.
    77. perc: Kiser átadása tiszta helyzetben találta Egressyt, aki 14 méterről lőtt, ám Celeszki vetődve tisztázott.

A nyíregyháziak a mérkőzés jelentős részében jobban játszottak ellenfelüknél, de helyzeteiket kihagyták, és így pont nélkül távoztak Miskolcról. A győztes diósgyőriek viszont a szünet után meglepő módon elfáradtak, erejüket felemésztette a védőmunka.

2. avatar: ingersheim
    2015.11.20, 23:00