Vasas Danubius Hotels - Ferencvárosi TC 3 : 3 17:00

2018.06.09, 14:47
    Budapest, 2000. február 28., hétfő (MTI) - Labdarúgó PNB, 18. forduló:

Vasas DH-Ferencvárosi TC 3-3 (2-3)
    Fáy utca, 10 000 néző, V: Szarka
    gólszerzők: Galaschek (31. 44.), Tiber (76.), illetve Vén (20., 22.), Tóth M. (40.)
    sárga lap: László (89.), illetve Crnomarkovic (10.), Lakos (23.), Csoknay (32.)

Vasas:
    Kövesfalvi - Tóth A., Juhár, László - Mónos, Zováth (Simek, 73.), Szili (Szilveszter, a szünetben), Galaschek, Aranyos - Kabát (Sowunmi, 65.), Tiber

Ferencváros:
    Szűcs L. - Szűcs M., Lakos, Crnomarkovic - Kriston (Földvári, 77.), Bárányos, Csoknay, Vén (Lilik, 85.), Füzi - Horváth P., Tóth M.

20. perc: Juhár pontatlan indítását megszerezték a vendégek, és egy kontra révén vezetést szereztek: Tóth M. tálalt Vén elé, aki 10 m-ről a balösszekötő helyéről a jobb felső sarokba bombázott (0-1).
    22. perc: Ismét egy eladott labdából vezethetett támadást az FTC: ezúttal Bárányos használta ki a Vasas-védők hibáját és beívelését Vén 3 m-ről a jobb sarokba fejelte (0-2).
    31. perc: Mónos beadását Lakos röviden fejelte ki, a labda Galaschek elé került, aki levette, majd a 16-osról jobbal a jobb sarokba lőtt (1-2).
    40. perc: Horváth P. a balösszekötő helyéről kapura ívelt, Kövesfalvi kitenyerelte a labdát, amit az érkező Tóth M. az ötösről a jobb sarokba lőtt (1-3).
    44. perc: Aranyos a 16-os jobboldali sarkáról keresztbe ívelt, s a hosszúsaroknál berobbanó Galaschek közvetlen közelről a kapuba lőtte a labdát (2-3).
    52. perc: Aranyos végzett el szögletet a jobb oldalról, Juhár megcsúsztatta a labdát, ami túljutott a ferencvárosi kapuson, de Szűcs Mihály a gólvonalról kivágta.
    76. perc: Sowunmi indításával Tiber lépett ki a védők közül, ballal egyből lőtt, a labda a felső kapufáról pattant a gólvonal mögé (3-3).

Színvonalas és izgalmas mérkőzésen igazságos eredmény született a két fővárosi együttes rangadóján.