Ferencvárosi TC - Újpesti TE 1 : 1 19:00

Üllői út, 17 577 néző, V: Vágner

gólszerzők: Szűcs (74.), illetve Sebők (21. - 11-esből)
    sárga lap: Vincze O. (73.), illetve Herczeg (18.), Kopunovics (87.)
    piros lap: Miriuta (46.), Vámosi (90.), illetve Monye (46.), Tamási (90.)
    cserék: Nicsenko helyett Zavadszky (66.), Schultz helyett Albert (71.), illetve Szlezák helyett Kiskapusi (11.), Korsós helyett Kopunovics (84.)
    jók: Lipcsei, Szűcs, Schultz, Vince O., illetve Bíró, Fehér, Sebők

FTC:
    Hajdu - Dragoner - Nagy N., Vámosi - Schultz, Szűcs, Miriuta, Lipcsei, Vincze O. - Nicsenko, Horváth F.

MTK:
    Bíró - Sebők - Tamási, Fehér - Jenei, Kozma, Monye, Tóth N., Szlezák - Herczeg, Korsós

Az utcai tumultuózus jeleneteket sportszerű percek követték a stadionban. A KEK-győztes vízilabdásokat ünnepelte a ferencvárosi szurkolótábor az esőben. A stadion a kezdő sípjelre zöld, lila, fehér színekbe borult.

Lendületesen, támadó szellemben játszottak a csapatok az első perctől, de mindkét oldalon jól megszervezték a védekezést is, így nem kerültek veszélybe a kapuk. A 21. percben a kirobbanó Korsóst taszigálta, lökdöste Vámosi a hazaiak 16-osán belül. Vágner játékvezető büntetőt ítélt, amit Sebők biztosan értékesített (0-1).

A hazai csapat soraiban kisebb zavart okozott a bekapott gól, így az újpestiek előnyük birtokában ügyesen tartották a labdát. Ellaposodott a játék a szünni nem akaró esőben. A 39. percben Lipcsei hatalmas lövését védte Bíró, majd a 44. percben Horváth F. leshelyzetből talált a kapuba. Az első játékrészt Miriuta hatalmas kapufája zárta.

A szünetet követően nem jött ki a pályára Miriuta és Monye, hiszen az első félidő után, levonuláskor összeakaszkodtak, amiért mindkettőjüket kiállította a játékvezető. Téves játékvezető ítéletek borzolták az idegeket, a stadionban újra pattanásig feszült helyzet alakult ki. Miután lassan megnyugodtak a kedélyek, nagy fölénybe került a Ferencváros, az ÚTE 9 emberrel védekezett. A 63. percben Schultz löhetett jobbról, 8 méterről, tiszta helyzetből, Bíró azonban lábbal védett.

A 74. percben tombolt a stadion: Lipcsei lépett ki a lila-fehér védők közül, 8 méteres lövését Bíró még védte, a labda azonban Szűcs elé pattant, aki 10 méterről, középről a kapuba lőtt (1-1). A hazaiak közönségük biztatása mellett óriási erőfeszítéseket tettek a győztes gólért - sikertelenül.

Szikrázó csatát hozott az évad mérkőzése, a pályán és azon kívül is. Míg a játékosok a négy kiállított kivételével minden dicséretett megérdemelnek a pályán nyújtottakért, addig a szurkolók finoman is szólva elmarasztalhatóak a találkozó előtti incidensekért. A Ferencváros a második félidei játékával közelebb állt a győzelemhez. A bajnokság listavezetője, az ÚTE a döntetlennel megőrizte 5 pontos előnyét a Ferencváros előtt.

2017.06.25, 20:18 (szerk.: 2017.06.25, 20:19)
    Az első interneten közvetített magyar bajnoki lenne? Megvalósult egyáltalán?
    Nemzeti Sport, 1998. május 6.

3. avatar: magyarfutball.hu
    2016.12.13, 15:15
    A mérkõzés elõtt és után komoly összecsapások voltak a fradisták és a rendõrök között, akik az újpestiektõl akarták távoltartani a zöldeket...

4. avatar: magyarfutball.hu