1. Sport-Tagblatt: 28.000
  2. Nemzeti Sport: 30.000
  3. Volks-Zeitung: 35.000
  1. 0 - 1 14' Sárosi György
    14' Neumer Leopold 1 - 1
    1 - 2 24' Sárosi György
    43' Szestak "Sesta" Karl 2 - 2
    66' Hahnemann Willhelm 3 - 2

G: Sárosi 5
    A mérkőzést még mint Ausztria-Magyarország találkozót kötötték le. A politikai helyzet azonban úgy alakult, hogy Ausztria, mint önálló állam megszünt, a hitleri Németország bekebelezte...
    Bíró Mihály (becenevén Dani) a Práter poklában kapott először játéklehetőséget.Nagyszerűen helytállt, könnyed cselekkel játszotta át a híres Sestát. A válogatottak között mégis hiába keressük a nevét. Csak ekkor került be a legjobb tizenegybe - és ugye ez nem volt hivatalos válogatott mérkőzés...
    Sárosi is szerencsétlennek mondható,hiszen 5 gólján kívül még kapufákat is lőtt.
    Szabó(Hungária)-Miklósi(Szürketaxi)Bíró(Hungária)-Szalay(Újpest)Szücs(Újpest)Dudás(Hungária)-Bíró Mihály(Ferencváros)Zsengellér(Újpest)Sárosi(Ferencváros)Toldi(Ferencváros)Titkos(Hungária)

2010.04.07, 10:34
    A 41. percben Szabó kornerra tol egy labdát, a bíró azonban ofszájdot látott s a magyar kapu előtt 6 méternyire feldobja a labdát. 15 játékos tolong a magyar kapu előtt. A labda Pesserhez kerül, aki szerencsével bekotorta a hálóba (2:2). A hátralevő időben Sárosi és Zsengellér lövését kénytelen védeni Raftl.

A 80. percben járunk, amikor a magyar csapat most már fokozottabb kedvvel a győzelemre tör. Titkos legjobb napjaira emlékeztető módon száguld a kapu felé, a 16-os vonalnál annyi előnyre tett szert, hogy beadás előtt körülnézhet, pompásan centerez Sárosi fejére, ahonnan a labda védhetetlenül száll a bécsiek hálójába. (4:3)

A 38. perc véglegesen megpecsételi az osztrákok sorsát. Titkos labdáját Zsengellér kapja, már gólnak látszik, amikor a labda kapufáról kipattan és a nagy gőzzel érkező Sárosi védhetetlenül a hálóba vágja. (5:3).

3. avatar: NNS
    2009.10.22, 21:18
    Itt ( anno.onb.ac.at/cgi-content/anno?apm=0&aid=nfp&datum=19380425&seite=6&zoom=1 ) csak 3.500 nézôt ír a B-meccsre valamint, hogy a Ferencváros pályán volt.

4. avatar: fgymat
    2009.10.22, 21:10
    Valószinűleg ez a "B" meccs is inkább egy Magyarország "B" - Ausztria "B"-nek felelne meg leginkább.

5. avatar: NNS
    2009.10.22, 20:45 (szerk.: 2009.10.22, 20:48)
    A "B" meccs - 5.000 nézô elôtt - Budapesten volt!

6. avatar: fgymat
    2009.10.22, 20:09
    A mérkőzést eredetileg Ausztria - Magyarország válogatott meccsnek kötötték le, de márciusban Németország megszállta az országot és megszünt Ausztria. Ezért Bécs - Budapest néven rendezték meg a találkozót, ugyanezen a napon volt még egy Bécs B - Budapest B mérkőzés is, ami 1-1-re végződött.