Weisz Manfréd FC Csepel - Újpest FC 4 : 0 15:00

2015.05.22, 18:34
    Az Ujpest támadásaival indult a játék, de rövid idő múlva a csepeli csapat vette át a játék irányítását. Az 5. percben Kállai hátvéd csaknem a félpályáról hatalmas lövést küldött az ujpesti kapura, a labdát a meglepett Tihanyi a hálóba engedte. 1:0. Nagy kapushiba volt. A gól után az Ujpest erélyes támadásba fogott, de erőtlen és pontatlan csatárjátéka miatt nem tudott eredményt elérni. A csepeli támadásoknak lelke és irányítója Olajkár II. volt, akinek vezetése mellett több veszélyes támadás indult. A 42. percben Marosvári mintegy 30 méterről küldött lövése ismét utat talált a hálóba. 2:0.
    Szünet után az első percben Balogh kezelése miatt 11-es büntetőrúgást ítélt a játékvezető, amelyet Olajkár II. értékesített. 3:0. A 6. percben Zsengellérnek alkalma lett volna javítani az eredményen, de a 16-os vonalról küldött szabadrúgását Olajkár II. sarokrúgás árán elhárította. Az Ujpest ezután ismét kísérleteket tett az eredmény megjavítására, de a csepeli védelem jól állt a lábán. A 23. percben Pintér labdájával Dudás került jó helyzetbe, de kapu fölé fejelte a labdát. A 30. percben esett a mérkőzés utolsó gólja Olajkár II. szabadrúgásából. 4:0. A 31. percben Csepel még javíthatott volna is az eredményen, mert Marosvári 20 méterről lőtt labdáját Tihanyi kiejtette, de a befutó Pintér a labdával a kapufát találta el. Feltűnő volt Ujpest széteső, erőtlen játéka.