Békéscsabai Előre Spartacus SC - Rába Vasas ETO 1 : 1 15:00

2015.05.28, 22:40 (szerk.: 2021.10.02, 22:08)
    Békéscsabai Előre Spartacus - Rába ETO 1-1 (1-1)

NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 8000 néző
    Vezette: Stamler Péter (Huták Antal, Fazekas János)
    Békéscsaba: Gulyás István - Szenti Zoltán, Ottlakán Mihály, Csató Sándor, Fabulya György - Belvon Attila (Kasik Zsolt 83. p.), Takó Ferenc, Pásztor József (Major László 54. p.), Csanálosi Miklós - Zsinka János, Miklya Zoltán Edző: Vígh Tibor
    Rába ETO: Boros Lukács - Turbék István, Pecsics Tibor, Urbányi István, Preszeller Tamás - Kiss Zsolt (Sziffer András 80. p.), Bücs Zsolt, Freppán György, Somogyi József - Sullivan Christopher (Sallói István 87. p.), Farkas Simon Edző: Pecze Károly
    Gól: Freppán 34. p. ; Zsinka 40. p.
    Sárga lap: Turbék 27. p. ; Urbányi 75. p
    Szögletarány: 7:7 (2:5)

A találkozót megelőzően Pásztor Józsefet köszöntötte a gyulai Blanka étterem kollektívája abból az alkalomból, hogy nemrégiben jubilált, 350 bajnoki mérkőzésen van már túl.

Miklya lövése vezette be a találkozót, de a labda fölé szállt.
    Aztán Gulyásnak akadt dolga, amikor Freppán bal alsó sarkos, lapos lövését hárította.
    Turbék kapott sárga lapot a 27. percben, amikor már másodszor akadályozta szabálytalanul a kitörő Miklyát.
    A 34. percben született meg a vendégek vezető gólja: Preszeller elfutott a jobb oldalon, beadása Bücs elé került, aki 11 méterről lőtt kapura, de a labda Ottlakán sarkáról visszavágódott, éppen Freppán elé, aki nyolc méterről már nem hibázott, az üres kapu közepébe helyezett, 0-1.
    Hat perc múlva egyenlítettek a hazaiak, amikor Csanálosi a balösszekötő helyéről átlőtt a túloldalon fölfutó Zsinka elé, aki Preszeller mellől, kapásból, 14 méterről a hosszúsarokba vágta a labdát, 1-1.

A lefújás előtti percben Freppán tízméteres óriási, jobb felső sarkos lövését bravúrosan kiütötte a léc alól Gulyás.
    A szünet után a 70. percig kellett várni, mire értékelhető akciót láthattak a szurkolók. Bücs jobb oldali szabadrúgására Sullivan ugrott a legmagasabbra, fejese azonban mellé szállt.
    A 75. percben Urbányi kapott sárga lapot, amikor Zsinkát a félpályánál alaposan fölvágta.
    A 86. percben Preszeller beívelését Freppán átfejelte a kifutó Gulyás fölött, azonban a gólvonal előtt álló Fabulya szögletre mentett.
    A 89. percben Miklya lövése az oldalhálón keresztül „hatolt be” a kapuba.
    A hálóban a labda. Ez volt a békéscsabaiak egyenlítő gólja. Jóllehet a gólszerző még nem „futott be” a képbe, de Pásztor (5) keze a magasban, Boros kapus pedig verve. Pecsics (3) és Preszeller (4) kétségbeesve figyeli, hová tart a labda. (Fotó: Kovács Erzsébet)

Rendkívül álmos iramban kezdett mindkét csapat, unalmasan peregtek a percek, eseményt alig jegyezhetett föl a krónikás. Mindössze hat percre ébresztette föl a két csapat a publikumot, amikor egy-egy gól esett, ám utána ismét apátiába süllyedt a két gárda. Nem tudtak mit kezdeni egymással, jobbára a két 16-os között pattogott a labda, s noha a győriek némi mezőnyfölényt harcoltak ki, ők sem tudták újabb gólra váltani azt.
    Jó: Fabulya, Csanálosi, Miklya, ill. Bücs, Freppán, Somogyi.

Nyilatkozatok
    Vígh Tibor: — Nagy taktikai csatát vívott a kért csapat. Annak ellenére, hogy a győriek többet kezdeményeztek, az eredményt igazságosnak tartom.
    Pecze Károly: — Jelentős mezőnyfölényben játszottunk, amit sajnos nem tudtunk gólra váltani.