related websites
supporters' groups
segítség

2018.06.19, 18:12
    A tarjániak rendelkeznek a legjobb százalékos mérleggel az osztályozón vesztes csapatok közül (a bajnokságban egy döntetlen mellett az összes bajnokijukat megnyerték, aztán az osztályozó visszavágóját is 1–0-s sikerrel abszolválták), így feltöltés esetén őket kéri majd fel először a Magyar Labdarúgó-szövetség a harmadosztályú szereplésre. Feltöltés pedig szinte biztosan lesz, hiszen az MTK második csapata már korábban jelezte, hogy nem indul az NB III következő kiírásában, sőt a kék-fehérek második számú együttese meg is szűnik.

2018.06.19

2013.07.25, 10:20 (szerk.: 2013.07.25, 10:21)
    Nem kíván második csapatával részt venni az NB III küzdelmeiben az MTK és még a várható MLSZ-büntetés terhe mellett is visszalép a kék-fehér klub az egyébként kötelező nevezéstől. Fontos azonban hozzátenni, hogy információink szerint több NB I-es csapat is hasonló lépésre készül.

A csakfoci.hu információi szerint nem vállalja az NB III-as indulást az MTK második csapatával, ezért nem is kíván nevezni a 2013/2014-es harmadosztályú szezonra. A kék-fehérek annak ellenére sem szeretnének részt venni az NB III-as küzdelmekben, hogy a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) várhatóan megbünteti őket a visszalépéstől.

Úgy tudjuk, a kék-fehérek az eredetileg a harmadosztályú keretbe szánt játékosokat kölcsön kívánja adni.

Értesüléseink szerint az MTK lépésével nincs egyedül, több NB I-es klub is ugyanerre készül. Mint ismeretes, az NB II átalakítása miatt az élvonalbeli gárdák második csapatai az NB III-ban kénytelenek indulni, a másodosztálytól búcsúzniuk kellett.

Az MTK II az előző idényben a 4. helyen végzett a Mátra-csoportban, így bentmaradt, erre az idényre pedig a szintén átalakuló harmadosztály Közép-Magyarország csoportjában kapott helyet.

Bman: Az MLSZ által újonnan indított U21-es, junior bajnokságban indítja fiatal tehetségeiből álló csapatát az MTK Budapest.
    Ez az oka tudatlanok.

3. avatar: magyarfutball.hu
    2011.07.05, 16:10
    A másodosztályban jól teljesített játékosok számára visszalépés lenne a harmadosztályú szereplés, így klubunk úgy döntött, hogy nem nevezi a második csapatot az NB III-as bajnokságba.

A versenykiírás lehetőséget ad ugyan erre, de a játékosok számára egyértelmű visszalépés lenne ez. A szakmai stáb az NB II-es bajnokságra egy 20+3-as keret kialakítását tervezi, a többi játékost pedig első- és másodosztályú csapatokhoz adja kölcsön a klub. Ennek jegyében Kornis Attila egy évre, kölcsönbe a REAC együtteséhez került.

4. avatar: magyarfutball.hu
    2011.01.08, 20:34
    A bajnokság zárásakor már olvashattak egy interjút Pölöskei Gáborral, második csapatunk edzője most a teljes szezont értékelte, és ezt az összegzést honlapunkkal is megosztotta.

"Három fronton voltunk érdekeltek az őszi küzdelmekben. A bajnoki szereplés mellett két mérkőzést játszottunk a Magyar Kupában és négy mérkőzésen szerepeltünk a Ligakupában.

Az NB II-es csapatunkban az agárdi akadémiáról kikerült utolsó három korosztály, a 89-, 90-, 91-es születésű labdarúgók kaptak nagy számban lehetőséget. A célunk az volt, hogy ezek a fiatal játékosok minél több lehetőséget kapjanak a felnőttek között, és így minél gyorsabban elérjék azt a fizikális, mentális, technikai és taktikai szintet, ami által megfelelő teljesítményt tudnak produkálni majd az NB I-ben is.

Magyar Kupa

Ezeken a találkozókon szigorúan csak azok a játékosok szerepeltek, akik a bajnoki mérkőzéseken kevesebb szerephez jutottak. Sajnos a második fordulóban az NB III-as Dunaharaszti otthonában elvéreztünk. Az gondolom, hogy reálisan még egy fordulót kellett volna teljesítenie a csapatnak.

Ligakupa

4 mérkőzés, 1 győzelem, 3 vereség, 6-12, 3 pont

A Ligakupa első három mérkőzésén a második csapat és az első csapatban keveset játszó játékosok szerepeltek. A negyedik mérkőzésen az első csapat játékosai vettek részt. Ezek a mérkőzések kitűnően szolgálták fiatal játékosaink fejlődését, hiszen az ellenfelek az első csapatukkal szerepeltek. Nagyon értékesnek tartom a kitűnően szereplő Paks legyőzését, amikor több játékosunk is nagyon jó teljesítményt nyújtott.

NB II, Keleti-csoport

5. helyezés, 15 mérkőzés, 7 győzelem, 5 döntetlen, 3 vereség, 22-16, 26 pont

Hazai mérleg: 7 mérkőzés, 4 győzelem, 2 döntetlen, 1 vereség, 9-6, 14 pont
    Idegenbeli mérleg: 8 mérkőzés, 3 győzelem, 3 döntetlen, 2 vereség, 13-10, 12 pont

A bajnoki mérkőzések egyik jellemzője, hogy majdnem mindig más összetételben szerepelt a csapat. Ennek egyszerű oka volt. Ha azonos napon szerepeltünk az első csapattal, akkor több játéklehetőséghez jutottak a második csapat keretéhez tartozó játékosok. Ha másnap játszottunk, akkor többen szerepeltek az első csapat keretéből. Ez a fajta rotáció kimondottan jól működött. Bármilyen összetételben képesek voltunk jó teljesítményt nyújtani. A statisztika jól mutatja, hogy kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott a csapat, közel azonos pontot szereztünk idegenben is, mint otthon. A csapat az őszi szezon nagy részében nagyon fegyelmezett és hatékony védekezést mutatott be. Ezt csak az utolsó két fordulóban rontottuk le. Az első 13 mérkőzésen mindösszesen 10 gólt kaptunk, ez kitűnő teljesítmény volt. Ugyanakkor az utolsó két forduló 6 kapott gólja ront a kedvező összképen. A támadójátékunk megítélésem szerint elfogadható volt, talán rúghattunk volna kicsit több gólt.

Összességében elmondható, hogy a csapat többsége jól fejlődött az őszi szezonban. A játékosok hozzáállása megfelelő volt, kirívó fegyelmezetlenség nem történt, az öltözőben rend és fegyelem uralkodott. Jó néhány játékos, aki a nyarat a második csapat öltözőjében kezdte mostmár az első csapat keretéhez csatlakozott (Gál, Hajdu, Csiki). Bízom benne, hogy a tavaszi szezonban további játékosok csatlakozhatnak az első csapathoz!"