szezon bajnokság osztály klub neve hely pontok
2016/2017 Pest megyei II. osztály, Keleti csoport 5 Hévízgyörki SC 11 24
2015/2016 Pest megyei II. osztály, Északi csoport 5 Hévízgyörki SC 10 41

összes eredmény, részletek »

címer helye

A Hévízgyörk 1940-ben alakult. 1949-ben az ötödosztály bronz érmesei lettek. Szinte biztos, hogy az első érdemleges esemény az 1951-es negyedosztályú bajnoki címük volt. 1965-ben kiestek a hatodosztályból, de a hetedosztályt rögtön megnyerték, csak 18 gólt kaptak. 1969-ben bronz, 1970-ben pedig ezüst érmesek lettek a hetedosztályban. Az 1977-1978-as bajnokságban az ötödosztályban lettek tizenharmadikok. 1978-tól 1981-ig a negyedosztályban szerepelhettek. 1987-ben a hatodosztályt nyerték meg, 18 gólt kaptak. 1990-ben az ötödosztály ötödik helyénvégeztek, de ismeretlen okok miatt ezzel is be tudtak jutni a
negyedosztályba, ahonnan 1992-ben estek ki. Mivel 1994 őszén már a hatodosztályban található az együttes, ezért erősen gyanús, hogy az 1993-1994-es szezonban az ötödosztálynak is búcsút kellett inteniük.
Az 1995-ös hatodosztályú arany viszont alighanem a legszórakoztatóbb hévízgyörki játékot hozta. 109-11-es gólaránnyal, 22 győzelemmel zártak. Csak egy döntetlent, és egy vereséget engedtek meg maguknak. A Szadát például 12-0-ra gyalázták, a Vácegrest oda-vissza, 14-0-ra, és 10-0-ra ütötték ki. Az örök rivális Veresegyház ellen is ekkor tudták legfölényesebb diadalukat elérni, 6-0 lett, de a Zsámboknak is 11, a visszavágón pedig 13 gólt rúgtak. Ide kívánkozik a Dány elleni hazai meccsük is, amit 1-0-ra nyertek meg Kerepesi góljával, de Gömörit, Zsókát, és Magyarit is kiállította a bíró. Ősszel Tóth László volt a kapus, a gólokon általában Gömöri Ottó, és Kerepesi osztoztak, de Baranyi, Demcsák, és Magyari is tüsténkedett a kapu előtt. A szürke mezőny játékosok közül csak néhány: Tóth Lajos, Bankó, Králik, Sápi.
Tavasszal a kevés változtatások egyike, hogy Rozmaring került a kapuba, Szeifert pedig a támadó szekcióban vált be. A tavaszi jövevények közé tartozott még Tóth Flórián, és Szabó T is. A Következő
érdemleges esemény, hogy a 2003-2004-es hatodosztályban a dobogó második fokára kapaszkodhattak fel. 2004 nyarán a Magyar-kupa főtábláján jártak, ahol a Magyargécet 3-3-as rendes játékidő, és 30 perc hosszabbítás után 11-esekkel 5-4-re győzték le, majd az Ajkától kaptak ki 2-1-re. A 2005-ös ötödosztályú nyolcadik helyezésük ellenére ismét följutottak a negyedosztályba. Itt kezdődött a csapat legszebb
korszaka. 2009-ben 13-ik ként nagyon nehezen maradtak bent, sőt 2010-ben, és 2011-ben a pályán elért eredmény alapján kiestek volna, de a PMLSZ bent tartotta őket. A 2009-es csapat alappillérei: Gedei Krisztián - Kaspár Bence, Buzma Zsolt, Pázmándi Balázs, Bazan, Balázs Ákos, Balázs Károly, Gedei Tibor, Kustra Gergő. Itt az eddigi legjobb eredményük egy ötödik hely volt, amit 2013-ban értek el. Ilyen
magaslatokban eddig még soha nem járt a csapat. 1952-ben hiába nyerték meg a negyedosztályt, az csak Területi bajnokság volt. Hiába nyertek hatod, és hetedosztályú bajnokságot, és szereztek ezüst, és bronz érmeket a legalacsonyabb osztályokban. A 80-as évek fordulóján a negyedosztályt a Gödöllői-Járás jelentette. A 90-es évek elején följutottak a Megyei első osztályba, ami akkor a negyedosztály is volt,
de akkor nem tudtak megragadni. Huzamosabb ideig csak 2005-től kezdve tudnak létezni ebben a bajnokságban. Ráadásul 2011-től már több kiütéses győzelmet is arattak itt. A Verőcét 3-0-ra, az Ujlengyelt 4-0-ra, a Gyömrőt saját pályáján 6-1-re verték. A 2013-as csapat legértékesebb játékosa Gedei Tibor, aki gólkirály lett a Megyében, 30 gólt lőtt. Ráfel Dániel a kapus, de emblematikus figura még Király Milán, Blaubacher Gergő, Tasnádi Tamás, Csorja Lóránt, Kovács Márk. Külön kategória Tóth Flórián, aki már a 90-es évek közepén is a csapat tagja volt, és 2013-ban még mindig ott a neve, sőt egy rövid ideig játékos-edző is volt.