(Forrás: Bujtor Ferenc, Miskolc.)

2. avatar: Somogy FC
    2017.01.26, 16:53 (szerk.: 2017.01.26, 17:08)
    És 1954 elején meg is szűnt, illetve beolvadt a K. V. Lobogóba:
    Az MTSB közli, hogy a Vasas és V. Lobogó Országos Elnökségeik közös megállapodása alapján a Kaposvári Vasas sportkör megszűnt, illetve beleolvadt a Kaposvári V. Lobogó sportkörbe. A Vasas minden jogosultsága a V. Lobogóra szállt át, így tehát a megyei elsőosztályú labdarúgóbajnokságban a K. Vasas helyett a V. Lobogó fog szerepelni. A Vasas sportkör sportolói pedig a jövőben a V. Lobogónál találják meg sportolási lehetőségüket.

Somogyi Néplap, 1954. február

3. avatar: Somogy FC
    2017.01.26, 13:42 (szerk.: 2017.01.26, 13:51)
    Nem vagyok benne biztos, hogy az alapítási dátum jó. Igaz, hogy Jutasi Róbert azt írja Rákóczi Krónika c. könyvében, hogy 1951. január 12-én megkezdődik az ÉDOSZ SE felbomlása, majd februárban a labdarúgók egy része kiválik az ÉDOSZ-ból és Vasas néven szerepel tovább (a megmaradt csapat lesz a Kinizsi, majd 1970-től újra Rákóczi), DE érdemes elolvasni az alábbi cikket, mely szerint a Vasas már egy évvel korábban megalakult, és addigra már nyert is egy városi bajnokságot. Elképzelhetőnek tartom, hogy az ÉDOSZ-tól távozó játékosokkal erősödött meg annyira a csapat, hogy rögtön megnyerte a megyei bajnokságot, és meg sem állt az NB II-ig. És akkor a cikk:

Somogyi Néplap, 1951. november 27.

Az alapfoktól az NB II-ig

1950 tavaszán alakult meg Kaposváron a Vasas Sport Kör (ÁVESZ). Az üzem dolgozóiból kikerült sportolók csapatot alakítottak és beneveztek a városi alapfokú bajnokságba. Veretlenül nyerték meg a bajnokságot. Utána beneveztek a városi bajnokságba, amit szintén veretlenül nyertek meg. 1951 tavaszán beosztották a sportkört a megyei bajnokságba.
    A csapat szorgalmasan készülve minden mérkőzésre, veretlenül nyerte a tavaszi fordulót. Az őszi fordulóban a Kinizsitől és Nagybajomtól szenvedett vereséget és megnyerte a megyei bajnokságot. Az NB II-be való jutásért játszott őszi osztályozókat is veretlenül nyerte a Vasas.

(Az ÁVESZ jelen esetben az Állami Villamosenergia Szolgáltató Vállalat kaposvári üzletigazgatóságát jelenti.)

4. avatar: fgymat
    2010.10.02, 13:28 (szerk.: 2017.01.26, 13:50)
    KAPOSVÁRI VASAS SK
    Alapítás: 1919
    Cím: 7401 Kaposvár, Mező Imre út, telefon: 11-112 (levélcím: 7400 Kaposvár, József u. 64)
    Technikai vezető telefonja: 15-218
    Pálya: Kaposvár, Puskin u. 36, telefon: nincs, 5.000 néző
    Szín: kék-piros

Sport zsebkönyv '74/75

5. avatar: Ailton
    2010.09.10, 00:59 (szerk.: 2010.09.10, 00:59)
    Az Építőket a Stier Pista csinálta a 80-as évek második felében és kb 92-93ig működött. Ők a városi pályán játszottak, abba olvadt be a Vasas 90-ben.

6. avatar: fgymat
    2010.06.29, 04:47
    VBKM: Villamos Berendezés és Készülék Művek

7. avatar: Ailton
    2010.06.28, 23:16