1 Ferencvárosi FC 22 22 0 0 105 :  18 44
5 III. kerületi FC 22 11 2 9  37 :  44 24
9 Kispest FC 22 4 6 12  29 :  54 14
10 VII. ker. Nemzeti SK 22 5 4 13  27 :  52 14
11 Vasas FC 22 5 3 14  41 :  69 13
12 Sabaria FC 1 22 3 2 17  17 :  31 8

Piros adatsor : Kiesett vagy egyéb okból (például kizárás, klubegyesülés, megszűnés), a klub a következő bajnoki szezonban nem indul ebben a bajnoki osztályban.

1. 1) az utolsó hét mérkőzést súlyos anyagi válság miatt nem tudta lejátszani, kizárták, eredményeit törölték. A klub augusztus elején megszűnt.

Osztályozó az I. ligáért:
Szeged FC - Vasas FC 3:0 (0:0); 0:2 (0:0)

Közvetlenül a bajnoki rajt előtt az MLSz fontos szabályokat alkotott:
– ha valamelyik csapatban jogosulatlan játékos szerepelt, a mérkőzés 2 pontját az ellenfél javára kell igazolni. (Eddig a mérkőzést újrajátszották.)
– ha ráadásul a jogosulatlan játékost szerepeltető együttes rosszhiszeműen járt el, évi összeredményéből annyiszor 2 büntetőpontot vonnak le, ahány megóvott bajnoki mérkőzésen szerepelt a játékos.

A magyar labdarúgás akkori helyzetét legjobban Hoppe László 1970-ben megjelent Labdarúgó-bajnokságaink 1901 – 1969 c. könyvéből ismerhetjük meg. Ebből idézünk:

„A profi bajnokság rendszere, az amatőrök és profik hermetikus elválasztása ellen egyre több kifogás hangzott el. A szakemberek és a szurkolók elhibázottnak tartották az amatőrök és profik teljes elkülönítését.” Ennek ellenére a bajnokságokat az eredeti kiírás szerint rendezték meg.
A bajnokság előtt az az általános vélemény alakult ki, hogy a bajnoki cím kérdése a Ferencváros és az Újpest között fog eldőlni. Ezt igazolták az eredmények, sokáig mindkét csapat sorra nyerte mérkőzéseit. Azután váratlanul az Újpest Debrecenben pontot vesztett (0:0) a Bocskai ellen, de a Ferencváros is megizzadt Szombathelyen: a Sabaria ellen csak a 86. percben tudott 0:1-ről fordítani.
A nagy érdeklődéssel várt derbit november 20-án rendezték az Üllői úton,
amelyen a zöld-fehérek Toldi fejes góljával 1:0-ra nyertek.
Tavasszal még jobban kirajzolódtak a két csapat közötti különbségek. Amíg a lilák sorra hullatták el pontjaikat, a Fradi „T” betűs csatársorra ontotta a gólokat. A 100. gólt a III. kerület ellen ugyancsak Toldi fejese jelentette – a közönség óriási ovációja közepette.
Ez a 100 %-os bajnokságot – a BTC 1901-ben elért eredménye mellett – a mai napig egyetlen magyar bajnok sem tudta megismételni.
A visszeső Újpestet a jól hajrázó Hungária csaknem utolérte, míg a Bocskai megőrizte tavaly kiharcolt 4. helyét. Meglepően jól szerepeltek az újoncok, mindketten a középmezőnyben végeztek.
Kiesett a súlyos pénzügyi helyzetbe került Sabaria, valamint – osztályozó után – a Vasas.

A bajnokság közepén, 1931.12.10-én az MLSz, PLASz és a BLASz részvételével tartott közös értekezleten elvetették a profi és amatőr csapatok közös bajnokságát, a Nemzeti Bajnokságot. Helyette lehetőséget láttak az amatőr csapatoknak a profi II. (és a III.) ligában való indulásra. De ez még a következő évben sem valósult meg.
11. (Budapesti) Vasas Football Club 22 5 3 14 41:69 13
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
12. Sabaria Football Club, Szombathely [*1] 22 3 2 17 17:31 8
505:505
[*1] 1931.06.10-én az egyesület közgyűlése nevét Nemzeti Sportkedvelők Clubjáról erre a névre változtatta, ezzel is kihangsúlyozva kötődését a főváros VII. kerületéhez
[*1] az utolsó hét mérkőzést súlyos anyagi válság miatt nem tudta lejátszani, kizárták, eredményeit törölték. A klub augusztus elején megszűnt.